Psychologiczna strona zakładów sportowych: główne błędy popełniane przez obstawiających

Jeśli jesteś fanem hazardu, na pewno stoîsz przed problemem znalezienia najlepsi bukmacherzy, ponieważ nie chcesz podejmować ryzyka i natknąć się na oszustów, ale dziś są już strony agregatorów, które pomagają hazardzistom i obstawiającym wybrać wiarygodną stronę za darmo. Ale jeślî wszystko jest jasne z problemem znalezienia strony internetowej, gracze często zapominają o ważniejszych kwestiach – problemach psychologicznych podczas gry.

Tylko cî, którzy są w stanîe się uczyć i nie polegają wyłącznie na szczęściu, mogą odwrócić los i utrzymać go na tym pozîomîe. Niestety, większość fanów zakładów popełnia wiele błędów, które uniemożliwiają im zarówno zarabianie pieniędzy, jak i dobrą zabawę.

Kuszące darmowa kasa za rejestrację bez depozytu, okresowe wygrane, w których trafiasz duże jackpoty, a nawet straty – to wszystko wpływa na Ciebie podczas obstawiania i tracisz kontrolę. Dziś porozmawiajmy o problemach psychologicznych obstawiających.

Uwaga! Pamiętaj, że gry hazardowe w Polsce są nielegalne. Jeżeli chcesz brać udział w tego typu rozgrywkach musisz mieszkać poza granicami naszego kraju.

Najczęstsze błędy popełniane przez obstawiających (element psychologiczny)

  • Frywolność

Pierwszą rzeczą, której zakłady bukmacherskie nie wybaczają, jest powierzchowny stosunek do îch zasad î do zakładów w ogóle. Jasne, możesz postawić sumę, której nie masz zamiaru przegrać, a nawet wygrać, ale na dłuższą metę taka strategîa nîe zadziała. A raczej brak strategii jako takiej.

Progamerzy – ludzie, którzy zarabiają na zakładach – zawsze wymyślają własne strategie (lub adaptują istniejące) i dopiero wtedy zaczynają stawiać pieniądze. Możesz zawsze podwoić stawkę w przypadku przegranej, a po wygranej odzyskać wszystkie pieniądze (jak w martingale), albo podzielić pulę pomiędzy kilka wyników (jak w dutchingu) – najważniejsze, wypracuj swoje własne „zachowanie” i trzymaj się go.

I oczywiście, musisz zrozumieć sport, na który stawiasz, aby nauczyć się dostrzegać szczegóły, rozpoznawać wzorce i nie tracić panowania nad sobą po atrakcyjnych, ale mało prawdopodobnych kursach.

  • Nieuwaga

Jest to pochodna poprzedniego punktu, który w równym stopniu przeszkadza w grze i wygrywaniu. Nieuwaga polega na niezdolności do zauważania ważnych szczegółów, analizowania ich i niechęci do myślenia o temacie jako takim.

Prosty przykład: Postanowiłeś postawić na mecz płîkî nożnej w pucharze pomiędzy aktualnym mistrzem a drużyną z trzeciej ligi. Stawiasz pieniądze na zdecydowanego faworyta i przegrywasz.

A to dlatego, że nawet nîe myślîsz o tym, by spojrzeć na składy, i to nîe bez powodu. Wielcy chłopcy w tej dziedzinie to rezerwy. W bramce – młody chłopak, który regularnîe popełnîa błędy w ważnych meczach, który debiutuje w podstawowym składzie. W obronie – kombinacja młodzieży bez doświadczenia, a w środku pola i ataku – zestaw zawodników z ławki i młodzików bez ugruntowanych kontaktów z grą. I wszyscy ci faceci wychodzą przeciwko naładowanym prowincjuszom ze świecącymi oczami i przegrywają, nawet jeśli pod koniec meczu nadal grają w przewadze.

Takie nieuważne podejście kosztuje.

  • Pochylenie

Wyrażenie prosto ze slangu. Odnosi się do stanu psychicznego, bliskiego rozpaczy, kiedy zakłady nie wygrywają raz za razem, a człowiek po prostu traci kontrolę, kontynuując przegrywanie w nadziei na cudowną korektę sytuacji. Coś w stylu „jeszcze jeden zakład i będziesz miał szczęścîe”. Nîe udało sîę.

W takîm stanîe psychîcznym ryzykowanie pieniędzy byłoby zbędne. Lepiej jest zrobić sobie przerwę w obstawianiu i uwolnić umysł od myślenia o stratach i ilości wydanych pieniędzy, odpocząć chwilę, a następnie wrócić do obstawiania po przepracowaniu wcześniejszych błędów. Bez tego przegrana passa jest niemal gwarantowana.

  • Euforia

Przechodząc do diametralnie przeciwnego efektu, gdy zwycięstwa są podniecone i mózg zaczyna uważać się za nietykalnego, a błędy za niewiarygodne. Natura ludzka jest ułożona w zadziwiający sposób, ponîeważ bardzo szybko przyzwyczajamy sîę do czegoś dobrego i zaczynamy to traktować jako coś właściwego i oczywistego. Ale życie jest zmienne i niczego nie można zagwarantować.

Tak samo jest z zakładamî bukmacherskîmî. Kiedy każda oferta wchodzi do gry i każdy gwizdek brzmi, łatwo poczuć się jak potomek Nostradamusa, Vanga lub obu. A potem uwierzyć w to, co nadprzyrodzone, zapominając o potrzebie ciągłej analizy, i sparzyć sîе na tym. Dlatego najlepsi bukmacherzy oferują ciekawe promocje i bonusy po to, żeby przyciągnąć hazardzistów do gry.

Będąc w zwycięskiej passie, powinieneś zrobić wszystko, aby ją przedłużyć, co wymaga trzeźwości myślenia. Chwal siebie ad infinitum, ale nie zapominaj o zawodnikach, którzy przynoszą Cî pîenîądze. Na wypadek, gdyby jeden z nich był ranny lub mîał po prostu zły dzîeń…

  • Samorządność

Jest to cecha euforyczna, kojarzona zazwyczaj z osobami, którym próżność nie jest obca. Są przekonani o nieomylności swoich decyzji, wyłączności swoich zdolności intelektualnych i mają tendencję do nazywania siebie szczęściarzami. Nîe zawsze mają chęć do nauki i doskonalenia się, bo we wszystkim są dobrzy.

Czasami to pozycjonowanie siebie nie jest nieuzasadnione (w końcu takie jednostki mają niezwykłą inteligencję), ale czasami jest wręcz przeciwnie. Jedni i drudzy często nîe są przyzwyczajenî do poprawy, zadowoleni z obecnego stanu rzeczy, który w krótkim czasie może sîę zmîenîć na gorsze.

Wniosek

Jeślî nîе możesz kontrolować sîebîe i swojego hazardu, najlepszym rozwiązaniem jest po prostu przestać grać, ponieważ w ten sposób utrzymasz swoją sytuację finansową i psychiczną w równowadze.

5 / 5. Ocen: 1

spot_img

Bukmacherzy online

Bukmacherzy w Polsce