Czy Polska zagra na mistrzostwach Europy w Niemczech?

3 wywalczone punkty po 3 rozegranych spotkaniach w eliminacjach mistrzostw Europy, to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań. Z taką sytuacją muszą się jednak zmierzyć reprezentanci Polski podczas najbliższego zgrupowania. Biało-czerwoni powoli nie mają już miejsca na kolejne błędy w tych eliminacjach i muszą wygrywać mecze, aby zagrać na mistrzostwach Europy w Niemczech. Jak wyglądają szanse naszego zespołu na komplet punktów podczas najbliższego zgrupowania?

Polska

Polacy byli losowani do tej grupy z pierwszego koszyka, a to oznaczało, że w zakładach bukmacherskich była to drużyna wskazywana na głównego faworyta do zwycięstwa i awansu na mistrzostwa Europy w Niemczech. Już po pierwszym spotkaniu wyjazdowym, w którym biało-czerwoni zmierzyli się na wyjeździe z Czechami pojawiło się wiele pytań i znaków zapytania dotyczących dyspozycji naszej drużyny. Sytuacja szybko wróciła jednak do normy po zwycięstwie w domowej rywalizacji z Albanią. Wydawało się więc, że porażka z Czechami to tylko wypadek przy pracy, a w kolejnych spotkaniach będzie już tylko z górki. Nic bardziej mylnego. 

Polska miała przed sobą wyjazdowe spotkanie z Mołdawią, w którym była zdecydowanym faworytem. Niestety ta rywalizacja po raz kolejny potwierdziła, że kursy bukmacherskie na boisku nie grają, a nawet najwyżej notowana drużyna może przegrać z totalnym underdogiem. Polacy wyszli w tym starciu na dwubramkowe prowadzenie, ale po zmianie stron gospodarze odrobili straty i ostatecznie zwyciężyli w tym meczu. Był to jeden z najbardziej kuriozalnych meczów, które rozegrała reprezentacja Polski w ostatnich latach. O tym, jak bardzo nieprzewidywalny był wynik tego spotkania najlepiej pokazywały kupony graczy w SuperSocial, ponieważ większość klientów Superbet obstawiało wygraną Polski lub zakłady na to starcie, a ostatecznie, to największe kursy zagwarantowało zwycięstwo Mołdawii. Najlepsza aplikacja bukmacherska SuperSocial była zdominowana typami na wygraną Polski, a po meczu kuponami mogli się chwalić tylko gracze, którzy zagrali kontrę na Mołdawię.

Polska po dwóch porażkach i jednym zwycięstwie w tegorocznych eliminacjach znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. W teorii nadal wszystko zależy od naszego zespołu, który potrzebuje po prostu wygrać wszystkie mecze, aby zapewnić sobie awans na mistrzostwa Europy w Niemczech. Biorąc jednak pod uwagę, że mamy przed sobą między innymi wyjazdowe starcie z Albanią, a także mecz domowy z Czechami, to wcale nie musi być tak łatwo o punkty. Polacy nie mogą również zlekceważyć Mołdawii, która przecież wygrała pierwsze spotkanie z naszym zespołem. Jakkolwiek abstrakcyjnie to zabrzmi szanse naszego zespołu na awans do turnieju finałowego, nie są już tak wysokie jak wcześniej. Potencjalną furtką awaryjną dla ekipy prowadzonej przez Fernando Santosa może być udział w barażach, dzięki Lidze Narodów.

Statystyki – Polska

  • Polacy do tej pory wygrali tylko jeden mecz w eliminacjach do mistrzostw Europy.
  • Polska przegrała obie rywalizację wyjazdowe w eliminacjach.
  • Polacy przegrali ostatnie spotkanie z Mołdawią.
  • Na Stadionie Narodowym Polska pokonała Albanię w ostatnim meczu.

Sytuacja w grupie

Aktualnie w najlepszym położeniu pod kątem walki o awans znajduje się reprezentacja Czech, która ma na swoim koncie 7 wywalczonych punktów. Nasi południowi sąsiedzi wywalczyli dwa zwycięstwa, a także jeden remis w wyjazdowym spotkaniu z Mołdawią. Wcześniej, więc również potknęli się z tym przeciwnikiem, jednak mimo wszystko są obecnie w bardzo dobrym położeniu pod kątem walki o awans.

Teoretycznie niezłą sytuację ma również reprezentacja Albanii, która zaliczyła dwa zwycięstwa z niżej notowanymi przeciwnikami, a także porażkę na wyjeździe z Polską. Albania podczas najbliższego zgrupowania zmierzy się przed własną publicznością, z reprezentacją biało-czerwonych, a wygrana może ich przybliżyć do występu na ME w Niemczech.

Pomimo tego, że reprezentacja Mołdawii aktualnie wyprzedza ekipę biało-czerwonych, to raczej nikt nie spodziewa się potencjalnej walki tego zespołu o awans do turnieju finałowego. Być może Mołdawia będzie w stanie jeszcze urwać punkty przed własną publicznością w meczu z Albanią, jednak na wyjazdach o kolejne oczka będzie miała bardzo ciężko.

Polacy mają w swoim dorobku zaledwie 3 wywalczone punkty z 9 możliwych. Na taki bilans składają się 2 porażki w meczach wyjazdowych z Czechami oraz Mołdawią, a także wygrana przed własną publicznością z Albanią. Podczas wrześniowego zgrupowania Polacy zmierzą się przed własną publicznością z Wyspami Owczymi, gdzie większość ekspertów dopisuje naszej drużynie już komplet punktów. Biorąc pod uwagę fakt, że Czesi mają do rozegrania spotkanie z Albanią, może być to kluczowe starcie dla losów tej grupy. Dla Polaków najważniejsze będzie jednak wyjazdowe starcie z Albanią, które może być meczem o być albo nie być na mistrzostwach Europy w Niemczech. W teorii nasi zawodnicy będą mieli furtkę awaryjną w postaci barażów ze względu na Ligę Narodów, jednak tam będą się mierzyć z o wiele trudniejszymi przeciwnikami niż chociażby reprezentacja Albanii.

Tabela:

  • Czechy 7 punktów
  • Albania 6 punktów
  • Mołdawia 5 punktów
  • Polska 3 punkty
  • Wyspy Owcze 0 punktów

Jaka jest najlepsza aplikacja do obstawiania meczów?

Rynek zakładów bukmacherskich na przestrzeni ostatnich lat znacząco się rozwinął i obecnie większość graczy obstawia swoje kupony za pośrednictwem aplikacji mobilnych. W Superbet dostępna jest specjalna funkcjonalność, czyli SuperSocial. Jest to miejsce, a w zasadzie platforma społecznościowa, która łączy typerów. Możesz tam śledzić typy najlepszych graczy, udostępniać swoje kupony, reagować na zakłady obstawione przez Twoich kolegów, a także rywalizować na punkty w dedykowanych ligach. Zdaniem wielu graczy jest to obecnie najlepsza aplikacja bukmacherska – SuperSocial.

Na tym nie koniec możliwości, ponieważ dostępne są tam również kupony obstawiane przez ambasadorów firmy Superbet. Jeśli chcesz sprawdzić, co na najbliższy weekend lub dzień obstawia Jerzy Dudek lub Sławomir Peszko, to wystarczy, że dodasz ich do obserwowanych, a postawione przez nich kupony w najlepszej aplikacji mobilnej do obstawiania meczów trafią na Twoją tablicę.

SuperSocial to miejsce, w którym każdy gracz zakładów bukmacherskich znajdzie coś dla siebie. Sprawdź najlepszą aplikację bukmacherską do obstawiania meczów, nie tylko piłkarskich. Superbet to legalny bukmacher na terenie naszego kraju.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

_____
Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

5 / 5. Ocen: 5

spot_img

Bukmacherzy online

Bukmacherzy w Polsce