Aplikacje, które musisz mieć na swoim telefonie w 2020 roku

W sklepie Apple czy Google mamy do wyboru mnóstwo aplikacji. Niektóre z nich pozwalają nam na grę w darmowe gry karciane w STS poker, są też i takie, które dają nam dostęp do ciekawych funkcji jak na przykład skanowanie QR kodów w celu przeniesienia się na jakąś stronę internetową. Aplikacji jest tak wiele, że ciężko jest stwierdzić, które z nich są nam niezbędne. W tym artykule postaramy się określić jakie aplikacje przydadzą się wam w waszym telefonie.

aplikacje mobilne bukmacherów

Zagrożenie ze strony cyberprzestępców cały czas rośnie. Z tego właśnie powodu zalecamy zainstalowanie oprogramowania antywirusowego. Może to być początkowo wersja darmowa jakiegoś programu na przykład od producenta ESET. Tym, którzy czasem klikają przez przypadek w różne linki, zalecamy zainstalowanie jednego z płatnych programów antywirusowych. Przestępcy bardzo szybko dopasowali się bowiem do nowych trendów i coraz częściej atakują złośliwym oprogramowaniem telefony wyposażone w zaawansowane systemy operacyjne.

Kolejną niezbędną aplikacją będzie na pewno aplikacja bankowości online. Coraz więcej płatności można wykonać poprzez Blik czy PayU. Z aplikacją naszego banku szybko i sprawnie wykonamy przelew lub wyślemy pieniądze znajomym. Pamiętajcie, żeby zawsze pobierać aplikacje waszego banku z autoryzowanych źródeł. Wszelkiego rodzaju nieoficjalne wersje mogą być podstawione przez cyberprzestępców, którzy chcą uzyskać dostęp do waszego konta bankowego. Ponadto zabezpieczajcie te aplikacje osobnym kodem pin lub odciskiem palca. 

Jeżeli chcecie mieć zawsze dostęp do swoich plików, powinniście wypróbować Google Drive. Pliki, które wyślecie do swojego dysku google możecie udostępniać innym, dzięki czemu możecie na przykład podzielić się zdjęciami z wakacji ze swoją rodziną. Ponadto możecie od razu przerzucić zdjęcia ze swojego telefonu do dysku google, dzięki czemu zwolnicie wiele pamięci na swoim telefonie. 

Dla tych, którzy cenią sobie bezpieczeństwo swoich haseł mamy dwie propozycje. Pierwszą z nich jest LastPass. Ten menedżer haseł doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które myślą o synchronizacji swoich haseł między urządzeniami. LastPass może zostać rozszerzony do wersji premium, która w skali roku kosztuje 36$. Darmowym odpowiednikiem tej aplikacji jest Keepass2Android. Jest to aplikacja z otwartym źródłem, która co prawda nie jest tak łatwa w synchronizacji, jak LastPass, ale przynajmniej jest darmowa. 

Nie obejdzie się również bez dobrego komunikatora. Dla tych, którzy lubią poczucie anonimowości dobrym rozwiązaniem będzie na pewno Signal. Jest to minimalistyczna aplikacja, która może służyć nam do pisania krótkich wiadomości. Whatsapp należący do facebooka, jest z kolei aplikacją, która łączy w sobie wszystkie cechy, które musi posiadać dobry komunikator. Nie ma problemu z łącznością głosową oraz rozmowami wideo. Jeżeli ktoś obawia się o swoją prywatność, zachęcamy do przeczytania większej informacji na temat tych komunikatorów.

Oczywiście na sam koniec polecamy zainteresować się również aplikacjami pozwalającymi na połączenie z VPN. Dotyczy to szczególnie tych osób, które wiele czasu spędzają w internecie w otwartych sieciach wifi, na przykład na lotniskach czy w kawiarniach. Nikt nie lubi być podsłuchiwany, a połączenie z naszym serwerem VPN zapewni nam bezpieczeństwo w miejscach narażonych na podsłuchiwanie ruchu w sieci. Darmowym rozwiązaniem jest program OpenVPN for Android. Inne aplikacje związane z VPN znajdziecie na pewno na stronach dostawców swojego serwera VPN. Korzystajcie zawsze z oprogramowania znajdującego się na stronie producenta, aby nie narażać swojego telefonu na potencjalne ataki.

0 / 5. Ocen: 0

spot_img

Bukmacherzy online

Bukmacherzy w Polsce