Błachowicz vs Rakić – zapowiedź gali UFC!

14 maja odbędzie się UFC FN, na które większość polskich kibiców sportów walki czeka już od dłuższego czasu. Jan Błachowicz po porażce z Gloverem Teixeirą stanie przed kolejnym wymagającym zadaniem, jakim będzie pojedynek z Aleksandarem Rakićem. Kto wyjdzie obronną ręką z tej potyczki?

UFC FN

Starcie Błachowicza z Rakićem nie odbędzie się na numerowanej gali UFC, jednak nadchodząca edycja Fight Night również powinna być ciekawa, patrząc na kartę walk. Oczy większości kibiców, a szczególnie z naszego kraju będą zwrócone na walkę Janka, jednak oprócz tego ciekawie zapowiada się rywalizacja – Maximov vs Petroski, gdzie obaj mają łącznie tylko jedną porażkę na koncie i zbliżony bilans.

Poniżej zamieszczamy info-grafikę dotyczącą pełnej karty walk na nadchodzące UFC.

Karta pozostałych walk:

  • Katlyn Chookagian (17-4) vs. Amanda Ribas (11-2)
  • Ryan Spann (19-7) vs. Ion Cutelaba (16-6-1)
  • Viviane Araujo (10-3) vs. Andrea Lee (13-5)
  • Frank Camacho (22-9) vs. Manuel Torres (12-2)
  • Jamall Emmers (18-6) vs. Daniel Pineda (27-14)
  • Virna Jandiroba (17-3) vs. Angela Hill (13-11)
  • Nick Maximov (8-0) vs. Andre Petroski (7-1)
  • Louis Smolka (17-8) vs. Davey Grant (11-6)
  • Jake Hadley (8-0) vs. Allan Nascimento (18-6)

Błachowicz vs Rakić 

Jan Błachowicz mocno rozczarował swoich kibiców podczas ostatniej walki dla federacji UFC. Przed rozpoczęciem starcia z Gloverem Teixeirą, Polak był zdecydowanym faworytem w ofercie proponowanej przez analityków zakładów bukmacherskich. Jak się później okazało, każdy, kto obstawił, przeciwnie mógł cieszyć się z trafionego kuponu z bardzo wysokim kursem. Brazylijczyk sprawił olbrzymią niespodziankę i zdetronizował Błachowicza w najmniej spodziewanym momencie. Być może Polak osiadł trochę na laurach po wygranej z Adesanyą i zlekceważył doświadczonego przeciwnika.

O lekceważeniu nie powinno być mowy w nadchodzącym pojedynku. Na ten moment analitycy ufc zakładów bukmacherskich uważają, że Jan Błachowicz nie jest faworytem w starciu z Aleksandrem Rakićem. Większe szanse na zwycięstwo w tym starciu na ten moment ma Austriak.

Polak w całej swojej karierze stoczył 37 zawodowych walk. 28 z nich zakończyło się jego sukcesem, a dla porównania jego przeciwnik 16 razy pojawił się w zawodowym oktagonie i 14 razy wychodził z niego zwycięsko. Co łączy tych zawodników? Przede wszystkim waga, ponieważ na podstawie oficjalnych statystyk obaj mogą się pochwalić dokładnie takim samym wynikiem: 92,99 KG. Przewaga w zasięgu, a także wzroście będzie na korzyść Austriaka, który jest o kilka centymetrów wyższy.

UFC FN – 14 maja:

Walka wieczoru

Jan Błachowicz (28-9) vs. Aleksandar Rakić (14-2)

Zakłady bukmacherskie na ten pojedynek

Nie ma wątpliwości, że oferta zakładów bukmacherskich Superbet na ten pojedynek będzie najlepsza na rynku. Jest to bukmacher, który współpracuje z Błachowiczem, dlatego też można się spodziewać również specjalnych promocji okolicznościowych, jak chociażby wysokich kursów za wygraną Polaka, lepszych niż u innych operatorów.

W ofercie zakładów bukmacherskich na to starcie na ten moment dostępne są jedynie kursy główne. Im bliżej walki, tym oferta z pewnością będzie o wiele ciekawsza. Wstępnie można zakładać, że pojawią się takie opcje, jak zakończenie walki przed czasem, zakończenie przez KO/TKO, czy też pojedynek na pełnym dystansie. Analizując ostatnie występy tych zawodników, spodziewam się tutaj decyzji sędziów. Dlaczego w ten sposób? Błachowicz tylko 2 razy w karierze przegrywał przez KO/TKO i utarło się powiedzenie, że dysponuje solidną szczęką. Jego przeciwnik z pewnością nie jest mistrzem parteru, a dominuje rywali właśnie w stójce. Rakić bez wątpienia poszuka nokautu, jednak nie sądzę, żeby mu się to udało. Trzy ostatnie walki tego zawodnika zakończyły się decyzją sędziów i uważam, że dobrym typem z oferty Superbet na UFC zakłady bukmacherskie będzie bet, że walka skończy się po pełnym dystansie.

Pozostałe walki

Ciekawie zapowiada się również pojedynek mniej doświadczonych zawodników, czyli Maximov vs Petroski. Pierwszy z nich do tej pory nie zanotował żadnej porażki, natomiast drugi tylko jeden raz dał się pokonać.

Maximov dwa razy walczył dla federacji UFC, jednak trzeba przyznać, że zaprezentował się solidnie. Eksperci uważają, że w dłuższej perspektywie może być jednym z największych talentów, jednak musi jeszcze popracować nad wieloma aspektami. Bardzo ważną informacją dla typerów pod kątem typowania jego walk jest kwestia tego, że w obu przypadkach dla federacji UFC wygrywał przez decyzję sędziów. Łącznie aż 38% jego walk zakończyło się w ten sposób.

Jego przeciwnik, czyli Andre Petroski jest o sześć lat starszy, jednak stoczył tyle samo zawodowych walk, czyli 8. Różni ich tylko to, że Petroski ma na koncie już jedną porażkę przez techniczny nokaut. Warto jednak podkreślić, że w przypadku tego zawodnika, żadna walka nie zakończyła się decyzją sędziów. 4 razy nokautował rywali, 3 razy kończył poddaniem i sam przegrał przez techniczny nokaut.

O przebieg tej walki zapytaliśmy naszego eksperta od zakładów bukmacherskich na UFC:

„Może będzie to kontrowersyjna opinia, jednak uważam, że większe szanse na wygraną w tym pojedynku ma Petroski. Obaj zawodnicy stoczyli po dwie walki dla federacji UFC, ale starszy z nich zaprezentował się w lepszym stylu. Andre zakończył ostatnią walkę przez poddanie, a wcześniej wygrał przez techniczny nokaut. Lubię styl tego fightera i uważam, że mimo małego doświadczenia, jak na swój wiek, powinien wygrać z Maximovem. Ten co prawda do tej pory nie zaznał smaku porażki, jednak jego dwie ostatnie walki były bliskie i ostatecznie decydowali sędziowie. Stawiam tutaj na wygraną Petroskiego, nawet jeśli bukmacherzy będą myśleć inaczej”.

Pełną ofertę zakładów bukmacherskich na UFC znajdziesz na stronie Superbet. Gala z udziałem Jana Błachowicza zapowiada się niesamowicie, a jej początek już w sobotę 14 maja!

Sprawdź, jak poprawić wyniki u bukmachera – specjalny poradnik dla graczy.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

5 / 5. Ocen: 2

spot_img

Bukmacherzy online

Bukmacherzy w Polsce