Czy bukmacherzy w Polsce mogą łamać prawo?

czy bukmacher dostępny w Polsce to gwarancja tego, że wszystko odbywać się będzie zgodnie z przepisami? Typerzy sporo chcą na ten temat wiedzieć, a my przedstawiamy im konkretne informacje.

Czy bukmacherzy w Polsce mogą łamać prawo?
Czy bukmacherzy w Polsce mogą łamać prawo?

Jaki bukmacher może w Polsce prowadzić działalność?

Nie trzeba wyjątkowo interesować się rynkiem zakładów bukmacherskich, aby zauważyć, że rozwija się on w zawrotnym tempie. Mamy także w naszym kraju bardzo wiele firm tego typu, które działają całkowicie legalnie. Niestety, wyjątki ciągle się zdarzają i trzeba na nie szczególnie uważać.

Teoretycznie działalność bukmacherską w Polsce może prowadzić tylko podmiot z odpowiednimi zezwoleniami. Legalne firmy bukmacherskie to takie, które uzyskały zgodę na przyjmowanie zakładów. Licencję wydaje się na okres 6 lat, a odpowiedzialne jest za to Ministerstwo Finansów.

STS kod promocyjny "BETONLINE" - bonus na start 1560 PLN
STS kod promocyjny „BETONLINE” – bonus na start 1560 PLN

Podkreślić należy, że chociaż prawo robi wszystko, aby taki procedery utrudniać, nadal nie brakuje stron, które oferują nielegalne zakłady, a ich właściciele zdają się niewiele robić z łamania polskich przepisów.

Czy bukmacherzy w Polsce zawsze są legalni?

Niektórym graczom może wydawać się dziwne to, że muszą oni wiedzieć, gdzie dokładnie mogą grać, a gdzie nie. Tak jednak jest i jest to fakt. To na typerze ciąży odpowiedzialność, by dowiedzieć się, czy dana strona działa na mocy odpowiedniej licencji, czy też nie. W razie zboczenia z właściwej ścieżki, należy jak najszybciej na nią powrócić i porzucić grę tam, gdzie nie jest to dozwolone.

Niestety, trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze strony do obstawania działające w Polsce są legalne. Niestety, są nawet i popularni bukmacherzy, którzy funkcjonują bez polskiej licencji. Plus jest taki, że mamy już coraz mniej tego typu miejsc i raczej nie będzie ta sytuacja zmierzać już ku gorszemu.

Na pewno jednak gracze nie mogą z góry zakładać, że jeśli udało im się wejść z terenu Polski na jakąś stronę bukmacherską, to ta musi od razu działać zgodnie z prawem obowiązującym w naszym kraju.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl1560 + 100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Czy bukmacherzy w Polsce mogą łamać prawo?

Kiedyś wydawało się, że poker w Polsce nie może być oferowany tak, jak wymagają tego przepisy, a tymczasem marka STS udowodniła, że jest inaczej. Obecnie zakłady na karty znajdziemy u każdego popularnego buka w naszym kraju. Podobnych przykładów dotyczących różnych typerskich produktów można byłoby wymieniać bardzo wiele.

Nad markami z licencją czuwa Ministerstwo Finansów, a więc gracze mogą być pewni, iż zawsze mają oferowane to, co jest dopuszczone przez prawo. Inaczej jest w przypadku marek zagranicznych, które działają na własną rękę. Aby uniknąć kłopotów, po prostu należy grać tylko tam, gdzie jest to możliwe w sposób legalny.

Bukmacherzy z licencją prawa łamać nie mogą. Teoretycznie ci bez zgód – również. Nad tymi drugimi nikt nie ma jednak kontroli. Nie zapominajmy też, że grając na stronach nielegalnych sami przepisy ignorujemy, co sprawia, że możemy narobić sobie dużych kłopotów z poważnymi konsekwencjami.

—-

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Bukmacherska Sp. z o.o. zezwolenie z 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

4.8 / 5. Ocen: 291

spot_img
Maks
Maks
Od 2014 roku - zawodowy gracz bukmacherski. Wcześniej pracował u zagranicznych bukmacherów, często poza granicami naszego kraju. Interesuje się prawem, związanym z obstawianiem meczów, a także maksymalizowaniem zysków przy możliwie jak najniższym ryzykiem... chociaż czasem lubi zaszaleć nawet za kilka tysięcy złotych! :)

Bukmacherzy online

Bukmacherzy w Polsce