Dlaczego niektórzy bukmacherzy są bardzo popularni?

Niektórych firm bukmacherskich nie trzeba przedstawiać nawet laikom. Są jednak i takie, które zawsze są na szarym końcu większości zestawień popularności. Z czego wynikają te różnice?

Dlaczego niektórzy bukmacherzy są bardzo popularni?
Dlaczego niektórzy bukmacherzy są bardzo popularni?

Wybranie bukmachera to niełatwa sztuka?

Firmy bukmacherskie w Polsce zyskują na popularności z każdym dniem. Nie można jednak powiedzieć, by każda z nich cieszyła się wśród graczy takim samym powodzeniem. Widać to już na pierwszy rzut oka, a im głębiej w las, tym jest to jeszcze wyraźniejsze. Co ciekawe, mimo że nie jest w obecnych czasach trudno znaleźć ranking najlepszych bukmacherów i tego typu zestawienia, mało gdzie można dowiedzieć się, z czego wynikają rozbieżności w ocenach portali typerskich.

To bardzo istotna kwestia, dlaczego niektórzy bukmacherzy są popularniejsi od innych. Jeżeli szukamy dla siebie strony do obstawiania, z pewnością powinniśmy przynajmniej na chwilę przyjrzeć się bliżej temu tematowi. Kiedy bowiem przeszukujemy internet, najczęściej wymienia się te same marki, a niektóre traktuje tak, jak w ogóle by nie istniały. Z czego to wynika i czy w ogóle warto zaprzątać sobie tym głowę?

STS kod promocyjny "BETONLINE" - bonus na start 1560 PLN
STS kod promocyjny „BETONLINE” – bonus na start 1560 PLN

Niektórzy mówią, że wybór bukmachera nie jest łatwą sztuką, a inni kompletnie się z tym nie zgadzają. Wydaje się, iż prawda leży po środku, bo znalezienie odpowiedniej strony do typowania nie jest ani wyjątkowo proste, ani też specjalnie trudne. Wszystko zależy od okoliczności oraz tego, jakie są nasze wymagania.

Jakiego bukmachera wybrać najlepiej – popularnego czy nie?

Nie jest problemem wymienienie przynajmniej kilku popularnych firm bukmacherskich w naszym kraju. Dużo zależy jednak też od tego, skąd dany gracz czerpie informacje o rynku. Jeżeli bierze pod uwagę to, co jest napisane na portalach branżowych, będzie miał z pewnością szerszy pogląd na cały rynek od osób, które o bukmacherach słyszą głównie w telewizji. W tej ostatniej z wymienionych małym firmom często trudno jest się przebić, chociaż nie jest to także ścisłą regułą bez żadnych wyjątków.

Dla niektórych może to być zadziwiające, a tymczasem są osoby, które wybierają świadomie zarówno popularne marki, jak i takie, co w rywalizacji branżowej i wyznaczaniu trendów nie grają pierwszych skrzypiec. Zalety mają zarówno jedni bukmacherzy, jak i drudzy. O ile te popularne marki często mogą pozwolić sobie na większe bonusy, trudniej w nich o wygrywanie konkursów, ponieważ jest bardzo wielu chętnych do zdobycia konkretnych nagród. Znanym bukmacherom często też wytyka się to, iż nie angażują się w utrzymywanie zadowolenia klienta, a tym samym nie oferują nic wyjątkowego, bo i tak mogą być pewni, że będą ciągle utrzymywać swoje wyniki biznesowe.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl1560 + 100 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Tak naprawdę nie znajdziemy jednego rozwiązania – lepiej wybrać bukmachera popularnego czy wręcz przeciwnie. Dobrze jest podejść do sprawy w sposób indywidualny i patrzeć przede wszystkim na własne potrzeby. Dla jednych zagraniczni bukmacherzy w Polsce będą godni uwagi, a z pewnością znajdą się i tacy, którzy będą mieli zupełnie inne podejście do tematu.

Jeżeli wybierzecie bukmachera mającego wielu zarejestrowanych klientów, prawdopodobnie znajdziecie w nim dużo bonusów na start. Niekoniecznie jednak musicie zawsze być rozpieszczani wysokimi kursami czy okazjonalnymi promocjami pozytywnie wyróżniającymi się na tle konkurencji.

Kiedy można powiedzieć, że bukmacher jest popularny?

Mówimy tutaj o popularnych bukmacherach, ale w zasadzie co to pojęcie oznacza? Kiedy możemy stwierdzić, iż dane miejsce do obstawiania cieszy się ponadprzeciętnym zainteresowaniem? Każdy stosuje nieco inne kryteria. Jeżeli jednak nie chcemy bawić się w analizę liczb i statystyk na wykresach, wydaje się, iż możemy przyjąć, że popularny bukmacher to taki, którego zna niemal każdy – nawet ten, kto typowaniem interesuje się w mikroskopijnym stopniu.

Nie zapominajmy jednak też o tym, iż rynek bukmacherski w naszym kraju cały czas się poszerza. Pojawiające się w branży nowe firmy nie staną się popularne z dnia na dzień, a przecież często na początku działalności marki decydują się na wiele interesujących promocji. Dobrze jest zatem nie skreślać z góry żadnego z buków.

Odrębną kategorią są bukmacherzy popularni, ale jednocześnie tacy, którzy coraz mocniej tracą na znaczeniu wsród graczy. Nie brakuje takich portali, a przykładem może być chociażby Totolotek. Niegdyś grało u niego wiele osób, także stacjonarnie. Obecnie firma ta nie prowadzi już punktów naziemnych, a w internecie raczej nie oferuje mocno wyróżniających się zakładów.

Oczywiście, każdy może mieć własne kryteria określające to, kiedy bukmachera można nazwać popularnym. Znajdą się i osoby, dla których znajomość marki to jeszcze nie wszystko. Nie sztuką jest bowiem wydać wiele na telewizyjne reklamy, by każdy znał cię tylko z nazwy – ważne jest jeszcze, by bronić się ofertą.

Zakłady bukmacherskie Forbet - popularny buk w Polsce
Zakłady bukmacherskie Forbet – popularny buk w Polsce

Dlaczego jeden bukmacher jest popularny, a drugi nie?

Początkującym wydaje się, że obstawianie Ligi Mistrzów znaleźć można w zasadzie wszędzie, więc wybieranie bukmachera nie ma większego sensu. Można zdecydować się na chybił trafił, a i tak być ostatecznie zadowolonym, bo chodzi przecież o trafianie kuponów. Z jednej strony tak, ale z drugiej – już nie.

Dobry bukmacher to taki, który dba o klienta chociażby za sprawą sprawnie działającego biura obsługi graczy. Na stronie www.STS.pl pomoc działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, a nadal nie brakuje stron, gdzie tylko przez kilka godzin dziennie można porozmawiać z pracownikiem na czacie. Załatwianie spraw przez e-mail to coś, co w dzisiejszych czasach nie jest już mile widziane.

Wygrywanie to także kursy. A im są wyższe, tym pokaźniejsze środki można zarobić. Bukmacher musi więc nie tylko proponować długą listę zakładów, ale również dawać potencjalne zyski, które będą konkurencyjne. Dobrze jest zwracać przy tym uwagę na obstawianie bez podatku, ale jednocześnie mieć na uwadze, że nawet te 14% „więcej” często oznacza mniej niż u konkurencji w standardowych warunkach.

Popularność może wynikać z bardzo wielu rzeczy. Reklamy mają tutaj ogromny udział, ale to nie tylko one decydują o tym, którzy bukmacherzy cieszą się zainteresowaniem graczy. Przede wszystkim liczy się oferta. Niektórzy grają z przyzwyczajenia w jednym miejscu od wielu lat, ale takich osób jest już coraz mniej. Obecnie typerzy coraz chętniej zmieniają swoje bukmacherskie portale, ponieważ idą tam, gdzie oferuje się im najwięcej.

Popularni bukmacherzy, u których (prawie) każdy ma konto

eFortuna kod promocyjny - bonus bez depozytu
eFortuna kod promocyjny – bonus bez depozytu

Chcesz obstawiać tam, gdzie konto ma w zasadzie każdy typer w naszym kraju? Jeżeli tak, to przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na trzy firmy zamieszczone poniżej.

  • Legalny bukmacher STS na www.STS.pl proponuje nowym graczom z kodem „BETONLINE” aż 100 zł jako zakład bez ryzyka. Oprócz tego można odebrać tutaj łącznie nawet 1560 zł przy trzech pierwszych wpłatach
  • Marka Fortuna na www.eFortuna.pl przyznaje 20 zł bez depozytu na start, 600 zł bez ryzyka przy I wpłacie i I kuponie, a do tego 10 zł ekstra. Przy II depozycie można tutaj odebrać jeszcze 100% do 200 zł
  • Bukmacher Forbet na www.iForbet.pl daje możliwość wypróbowania oferty po rejestracji z bonusami o łącznej wartości 3000 zł. Dostępne są tutaj: 1000 zł bez ryzyka, bonus od depozytu do 2000 zł i granie bez podatku przez 30 dni!

Pamiętajmy o tym, by zawsze pamiętać o takich „drobnostkach” jak STS kod promocyjny. To tylko jedno słowo, ale bardzo często oznacza całkiem sporą premię do odebrania, której na próżno szukać w standardowej ofercie.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Bukmacherska Sp. z o.o. zezwolenie z 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

4.9 / 5. Ocen: 341

spot_img
Maks
Maks
Od 2014 roku - zawodowy gracz bukmacherski. Wcześniej pracował u zagranicznych bukmacherów, często poza granicami naszego kraju. Interesuje się prawem, związanym z obstawianiem meczów, a także maksymalizowaniem zysków przy możliwie jak najniższym ryzykiem... chociaż czasem lubi zaszaleć nawet za kilka tysięcy złotych! :)

Bukmacherzy online

Bukmacherzy w Polsce