Czym charakteryzuje się dobry bukmacher?

Obecnie firm bukmacherskich jest tak wiele, że dla graczy jest to prawdziwy raj. Nie dość, że praktycznie firmy nadskakują graczom oferując im różnego rodzaju promocje, to dodatkowo czasy są takie, że można obstawiać z każdego miejsca na Ziemi. Nie trzeba już być stricte przywiązanym do komputera czy nawet udać się do punktu bukmacherskiego, by obstawić kupon. Pomimo bogactwa bukmacherów, naturalnym jest to, że są lepsze i groszy firmy. Postanowiliśmy, że stworzymy poradnik dotyczący tego, jakie cechy powinien mieć dobry bukmacher. Dzięki temu będzie wam o wiele łatwiej dostosować wybór firmy do waszych potrzeb.

Czym charakteryzuje się dobry bukmacher?
Czym charakteryzuje się dobry bukmacher?

Bogata oferta

Patrząc wiele lat wstecz, oferta bukmacherów wyglądała zupełnie inaczej. Można było obstawić wtedy największe wydarzenia i ligi, które pasjonowały naszych rodaków. Sprawa znacząco się zmieniła, gdy weszliśmy w erę cyfryzacji. Nagle dla naszych rodaków oglądanie zagranicznych lig piłkarskich oraz innych dyscyplin stało się powszednie, a internet sprawił, że mogliśmy się dowiedzieć wszystko nawet o najbardziej egzotycznych ligach na świecie. Odpowiedzią na taką postawę było rozbudowanie oferty przez bukmacherów. Rozpoczęła się ekspansja firm bukmacherskich do naszego kraju, które chciały przełożyć zainteresowanie sportem na zyski, ale i też dać szansę spieniężyć emocje, które przeżywamy podczas oglądania meczów. 

Dobry bukmacher w dzisiejszych czasach musi mieć ofertę interesującą tych, którzy obstawiają najbardziej popularne ligi jak NBA, NHL czy też Premier League, La Ligę, Bundesligę, Serie A, naszą rodzimą Ekstraklasę oraz niższe ligi. Oczywiście to nie wszystko. Dobry bukmacher musi również mieć ofertę, która sprawi, że gracze kochający niszowe dyscypliny chętnie skorzystają z niej. Mamy na myśli obstawianie darts, teqball czy kabbadi. Oczywiście, możemy tych dyscyplin wymieniać bez liku, natomiast bukmacherzy dobrze wiedzą, że czym oferta jest bardziej rozbudowa, tym lepiej.

Mariusz Pudzianowski to twarz marki Betfan
Mariusz Pudzianowski to twarz marki Betfan

Bogata oferta nie dotyczy tylko zakładów na zwycięzcę spotkania, ale również na ilość bramek, handicapy, liczba kartek oraz zakłady specjalne. Gracz w XXI wieku jest bardzo wymagający i jeżeli nie znajdzie takiego zakładu jaki oczekuje, to przejdzie do konkurencji. Firmy bukmacherskie starają się robić praktycznie wszystko, żeby takiego gracza przyciągnąć do siebie i zaoferować mu jak najbardziej rozbudowaną ofertę.

Dobry kontakt z graczem

Bukmacher, który chce odnieść sukces musi postawić na wyrobienie sobie odpowiednich relacji z graczem. Przede wszystkim musi być to wsłuchanie się w jego potrzeby. Widać to po niektórych firmach starających się jak najbardziej można, aby zapewnić graczowi wszystko, czego potrzebuje. I tak dla przykładu można zauważyć opcję propozycji zakładu, gdzie gracz może zaproponować dany zakład. Nawet jeżeli bukmacher nie spełni tej potrzeby, to i tak klient czuje się doceniony, że może robić coś, co zostanie zauważone przez bukmachera.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Dobry kontakt nie wyraża się tylko i wyłącznie poprzez oddanie graczowi jak największych narzędzi do posiadania wpływu na ofertę. To również dobrze stworzona strategia, której jednym z efektów jest mailing. Gracz otrzymujący wiadomości powinien je odczytywać, ale musi go do tego zachęcić odpowiednio skonstruowany tytuł. Mogłoby się wydawać, że nie ma to większego znaczenia, jednak zaufajcie – otwarcie takiego maila już jest dobrym znakiem dla bukmachera. Przede wszystkim musi być to język korzyści pozwalający klientowi odczuć, że jest dopieszczony i firma robi wszystko, by jego opinia miała duże znaczenie. 

Kontakt z graczem to również support. Firmy bukmacherskie zatrudniają setki osób, z których część jest konsultantami i mają pomagać klientom w rozwiązywaniu ich spraw. Bukmacherzy wiedzą, że klienci są wybredni i czasem ich sprawy są naprawdę zawiłe, więc potrzeba dobrych szkoleń, aby pracownicy potrafili rozwiązywać nawet najbardziej skomplikowane kwestie. Firmy starają się prowadzić takie wsparcie dla graczy przez 24h, jednak nie zawsze można taką opcję u bukmacherów znaleźć, ale takie ruchy w postaci całodobowej opieki nad użytkownikami należy zaliczyć jako plus.

Liczne promocje oraz bonusy

Gracze internetowi mają spory wybór firm, a jednym z ich determinantów jest ilość promocji oraz bonusów. Otrzymanie dodatkowych środków na grę jest najbardziej mile widziane. Przeważnie firmy oferują bonusy na start w różnej postaci (cashback, 50 albo 100% od pierwszej wpłaty), ale jednak zawsze jest to uprzejmy gest ze strony bukmachera. Często myli się bonusy z darmowymi środkami, którymi w rzeczywistości nie są. Podlegają one obrotowi i by je spieniężyć i wypłacić na konto, należy je obstawić kilkukrotnie zgodnie z regulaminem. Warto tutaj też czytać regulaminy, aby potem nie było nieporozumień. Wszystkie warunki bonusów są tam zawarte i bukmacherzy niczego nie ukrywają przed nami.

Promocje bukmacherskie Fuksiarz
Promocje bukmacherskie Fuksiarz

Nie można zapomnieć, że wyjątkowe traktowanie gracza powinno być cechą dobrego bukmachera. Oczywiście oni mają taką świadomość, dlatego oferują bonusy, które są bardziej spersonalizowane jak bonus urodzinowy, czy też z okazji ważniejszych wydarzeń sportowych. Ciekawostką są bonusy od drugiej wpłaty. Zdarza się, że pierwszy depozyt nie wychodzi nam najlepiej, bo albo dopiero zaczynamy swoją przygodę z bukmacherką bądź też jesteśmy zbyt bardzo nastawieni na sukces. Z kolei drugi depozyt może być bardziej przemyślany i podwojenie drugiej wpłaty jest świetną opcją, by przekuć swoje poprzednie niepowodzenia w sukces.

Bonusy są wabikiem na graczy, ponieważ i tak czy siak bukmacher zawsze wyjdzie na plus. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to dodatkowa szansa dla graczy, by obrócić takie środki i je przeznaczyć na swoje potrzeby. Ma to spore znaczenie przy większych wpłatach, gdzie podwojenie 300 zł daje niezłą kwotę do rozegrania na zdarzenia sportowe i nie tylko. Jasne, zajmuje to więcej czasu na granie, ale nie na darmo mówi się, że „pieniądze lubią ciszę”.

Posiadanie aplikacji mobilnej

Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie w dzisiejszych czasach bez aplikacji mobilnej. Wszelkie firmy bukmacherskie wiedzą ile czasu spędza przeciętny człowiek w telefonie i wypuszczenie aplikacji do pobrania ma na celu zwiększenie zainteresowania ofertą. Nie trzeba już korzystać ze strony internetowej, której przeglądanie na telefonie jest prawdziwą katorgą. Ściągnięcie aplikacji jest w pełni bezpieczne, a co istotne, znacznie ułatwia granie z każdego miejsca. Nie musimy już siedzieć w domu, tylko można obstawiać nawet podczas spaceru z dziećmi, w pracy czy na uczelni. Pozwala mieć to wrażenie stałego obcowania z ofertą bukmacherską.

Szukając zalet aplikacji mobilnej, to poza bardziej przystosowanym wyglądem jest też opcja łatwych wpłat i wypłat oraz oglądanie meczów na żywo. Przelanie środków oraz ich wypłacenie na konto bankowe zajmuje raptem chwilę i w oka mgnieniu możemy doładować nasze konto. Posiadanie środków na koncie umożliwia nam oglądanie meczów, więc nie musimy szukać streamów różnej jakości, które nie zawsze są bezpieczne, żeby oglądać najważniejsze wydarzenia sportowe z całego świata.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Bukmacherska Sp. z o.o. zezwolenie z 9 grudnia 2020 r. nr PS4.6831.1.2020. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

5 / 5. Ocen: 1

spot_img
Maks
Maks
Od 2014 roku - zawodowy gracz bukmacherski. Wcześniej pracował u zagranicznych bukmacherów, często poza granicami naszego kraju. Interesuje się prawem, związanym z obstawianiem meczów, a także maksymalizowaniem zysków przy możliwie jak najniższym ryzykiem... chociaż czasem lubi zaszaleć nawet za kilka tysięcy złotych! :)

Bukmacherzy online

Bukmacherzy w Polsce