Jak obstawiać u bukmachera i się nie uzależnić?

Zakłady bukmacherskie cieszą się ogromnym zainteresowaniem na terenie Polski. Wraz z tym zainteresowaniem jednak coraz częściej zdarzają się przypadki osób uzależnionych, które zaczynają do nich podchodzić w sposób mocno nieroztropny. To właśnie na uzależnieniu od zakładów skupimy się w tym poradniku, tłumacząc dokładnie, co robić, aby nie wpaść w spiralę niekontrolowanych wydatków i umiejętnie dysponować budżetem na typy bukmacherskie, ale i przede wszystkim nauczyć się rozsądku. Tego w hazardzie, jakim niewątpliwie są zakłady bukmacherskie, nigdy za wiele.

Jak obstawiać u bukmachera i się nie uzależnić?
Jak obstawiać u bukmachera i się nie uzależnić?

Co robić, aby nie uzależnić się od zakładów bukmacherskich?

Uzależnieniem od hazardu, wbrew pozorom, jest zagrożony niemal każdy. Warto więc podchodzić do tego mocno profilaktycznie i po prostu zrozumieć siebie, ale też odpowiedzieć sobie na pytanie: „czy jestem w stanie powstrzymać się od gry?”. Profilaktyka może być mniej lub bardziej radykalna – w wielu przypadkach jest jednak konieczna, by w zakładach bukmacherskich się nie zatracić i by nie wydać więcej, aniżeli jesteśmy w stanie sobie pozwolić. Poniżej przedstawiamy kilka naszych porad związanych właśnie z zapobieganiem uzależnieniu.

Budżet na bukmacherkę – trzeba go mieć!

Najlepiej jest znać własne limity i wiedzieć, ile tak właściwie możemy wydać. Ogólna zasada głosi, że na zakłady bukmacherskie zawsze powinniśmy poświęcać tyle pieniędzy, ile będziemy mogli z lekkim sumieniem stracić. Warto też wychodzić z założenia, że przelewane bukmacherowi pieniądze nie są już naszymi – jeżeli wygramy to będziemy pozytywnie zaskoczeni, jeśli nie – nie będziemy próbowali się odegrać. To właśnie chęć odegrania się jest motorem napędowym każdego uzależnienia.

bonus bez depozytu w sts 29 pln
Darmowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny na bonus: BETONLINE

Blokada konta a obstawianie

Jeżeli nie jesteśmy w stanie się powstrzymać i musimy realizować swoje typy bukmacherskie, w niekontrolowany sposób przelewając kolejne środki na nasze saldo depozytowe u bukmachera, po prostu ustalmy swój limit na koncie bankowym na przelewy internetowe. Może on być miesięczny, może też być dzienny, w zależności od tego, ile tak właściwie gramy. Pozwoli nam to wypracować w sobie nawyk grania za z góry określoną stawkę dzienną / miesięczną, bez możliwości jej przekraczania, jeśli się nie wygra.

Jakie mecze obstawiać, a które lepiej sobie odpuścić?

Już na samym początku naszej przygody z obstawianiem powinniśmy jasno sprecyzować to, co tak właściwie chcemy typować. Może to być legalny poker, może też być to klasyczna dyscyplina sportu – ważne, abyśmy znali naszą specjalizację i typowali wyłącznie w jej obrębie. Obstawianie ogromnej ilości spotkań wymaga ogromnego budżetu i jest w stanie szybko nas wciągnąć.

Uzależnienie ma swoje konsekwencje. Pamiętajmy o tym!

Wszyscy legalni bukmacherzy na bieżąco i stale informują nas o tym, że hazard jest przeznaczony dla osób dorosłych i choć większość z nas uważa, że aby go zakosztować wystarczy ukończyć 18-sty rok życia i osiągnąć tak zwaną „pełnoletniość”, nie jest to do końca prawdą. Zgoda, już samo posiadanie tylu lat umożliwi nam wstęp na bukmacherskie serwisy internetowe – w parze z wiekiem musi jednak iść dojrzałość i cechy charakteru pozwalające zachować rozsądek – nawet w sytuacjach kryzysowych.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Pamiętajmy, jakie konsekwencje towarzyszą zbyt częstemu obstawianiu i po prostu wytyczmy sobie granicę. Wtedy będziemy bezpieczni – niezależnie od tego, czy będziemy obstawiać legalny poker, czy też jakąkolwiek klasyczną dyscyplinę sportu. 

Bukmacher zawsze informuje o zagrożeniach!
Bukmacher zawsze informuje o zagrożeniach!

Kto jest najbardziej narażony na uzależnienie od hazardu?

Przeprowadzone niezależnie przez CBOS badania udowodniły, że hazard najczęściej uprawiają mężczyźni, przede wszystkim ci w wieku 18-34 lat. To oni są więc najbardziej narażeni na uzależnienie się od niego. Nie ma tu jednak reguły, gdyż bukmacherzy nie stoją otworem wyłącznie przez mężczyznami, a z chęcią witają w swoich progach również osoby starsze. Najlepiej jest zawsze wychodzić z zasady, że również i my jesteśmy narażeni na uzależnienie i typować mając tego świadomość. Nie panikujmy – po prostu miejmy to na uwadze.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

spot_img
Maks
Maks
Od 2014 roku - zawodowy gracz bukmacherski. Wcześniej pracował u zagranicznych bukmacherów, często poza granicami naszego kraju. Interesuje się prawem, związanym z obstawianiem meczów, a także maksymalizowaniem zysków przy możliwie jak najniższym ryzykiem... chociaż czasem lubi zaszaleć nawet za kilka tysięcy złotych! :)

Bukmacherzy online

Bukmacherzy w Polsce