Mamed vs Pudzian – hitowa walka coraz bliżej!

17 grudnia odbędzie się pojedynek, na który czekają wszyscy fani sportów walki na terenie naszego kraju. Mariusz Pudzianowski w walce wieczoru podczas KSW w Gliwicach zmierzy się z Mamedem Chalidowem. Kto zdaniem zakładów bukmacherskich jest faworytem tego starcia?

Mariusz Pudzianowski – sylwetka zawodnika

Mariusz Pudzianowski swoją karierę zmieszanymi sportami walki rozpoczął kilkanaście lat temu od pojedynku z Marcinem Najmanem. O tym, jak wiele czasu minęło od tamtego starcia, najlepiej świadczy rozwój, jaki zanotowało KSW. Wtedy eventy tej organizacji były pokazywane w otwartej telewizji, jednak ogromny wzrost zainteresowania sprawił, że wkrótce włodarze zdecydowali się na przeniesienie swoich gal w płatny format PPV.

Popularny Pudzian do tej pory stoczył 24 pojedynki. Jeden z najsilniejszych ludzi na świecie, rozpoczął swoją karierę w sportach walki od 2 kolejnych zwycięstw. W pierwszym przypadku był to triumf nad Marcinem Najmanem przez TKO, a kolejne starcie Pudzianowski Sensacyjnie wygrał przez decyzję sędziów. Był to bez wątpienia dla niego ogromny test pod względem kondycji. Pierwsze pojedynki z udziałem Mariusza Pudzianowskiego były widowiskowe, jednak tak naprawdę większość osób zaczęła się zastanawiać, czy będzie on w stanie poradzić sobie kondycyjnie z wymogami tego sportu. Pudzian po raz kolejny pokazał gigantyczny charakter i z każdym kolejnym pojedynkiem był coraz lepszy. Szczególnie zmotywowały go jednak porażki, a pierwszą z nich odniósł w starciu z Timem Sylvią.

W ostatnim czasie Mariusz Pudzianowski znajduje się w bardzo dobrej formie, jeśli spojrzymy na jego bilans. Pudzian aktualnie notuje najlepszą serię w swojej karierze, ponieważ ma na swoim koncie 5 kolejnych triumfów. Szczególnie imponujące było jego zwycięstwo przed czasem z Michałem Materlą. Mowa tutaj o wygranej z jednym z najlepszych zawodników w historii polskich sportów walki. Teraz jednak przed Mariuszem jeszcze trudniejsze wyzwanie, ponieważ zmierzy się z prawdziwą legendą MMA w Polsce, czyli Mamedem Chalidowem.

Analizując całościowy bilans Mariusza Pudzianowskiego, warto zwrócić uwagę, że zaliczył on 17 wygranych i 7 porażek. Popularny Pudzian najczęściej wygrywał przed czasem, ale głównie przez KO/TKO. Co ciekawe ani razu nie udało mu się zwyciężyć przez poddanie. 5 z jego wygranych walk zakończyło się po decyzji sędziów na pełnym dystansie, co pokazuje, że z walki na walkę Pudzianowski coraz lepiej radzi sobie z aspektem kondycyjnym i obecnie nie stanowi on już żadnych problemów. Jeśli chodzi o porażki, to Pudzian najczęściej przegrywał przez poddanie, czyli rywale szukali jego słabych stron w aspekcie parterowym. Trzykrotnie odniósł porażkę również przez KO/TKO lub decyzje.

Mamed Chalidow – charakterystyka

Mariusz Pudzianowski ma już ogromne doświadczenie w sportach walki, jednak Mamed Chalidow, to jeszcze level wyżej. Zawodnik z Olsztyna może się pochwalić bilansem 45 stoczonych pojedynków w zawodowej karierze. W tym czasie zaliczył aż 35 wygranych, 8 porażek i 2 remisy. Analizując jego statystyki, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na fakt, że aż 16, czyli najwięcej zwycięstw zanotował przez poddanie. Wracając na chwilę do analizy sylwetki i występów Mariusza Pudzianowskiego, trzeba przypomnieć, że najczęściej przegrywał on właśnie w ten sposób. Być może będzie to część strategii, jaką Mamed Chalidow zaplanował na najbliższy pojedynek w Gliwicach. 42-latek lubi wygrywać przed czasem, a jego walki rzadko odbywają się na pełnym dystansie. Oprócz 16 podań w zawodowej karierze Mamed jeszcze 15 razy wygrywał przez KO/TKO. Ogólnie tylko 4 zwycięstwa tego zawodnika miały miejsce przez decyzję sędziów.

Mamed bez wątpienia jest jedną z największych legend w organizacji KSW. Nie zmienił tego nawet jego gorsza. Dyspozycja w ostatnich pojedynkach. Ogólnie w całej karierze Mamed przegrał tylko 8 razy, aż 4 porażki zanotował w ostatnich 5 walkach na KSW. Zdecydowanie widać, że wiek zaczyna być poważną przeszkodą i już niestety bliżej końca kariery. Być może starcie z Pudzianem będzie pożegnaniem, jeśli zanotowałby kolejną porażkę. Tego tak naprawdę dowiemy się dopiero po zakończeniu gali w Gliwicach. Pewne jest jednak to, że czeka nas walka z udziałem 2 znakomitych zawodników, więc emocje będą na najwyższym poziomie.

Kto ma większe szanse na wygraną? Analiza stylu walki

Mamed jest zawodnikiem, który potrafi zaskoczyć swojego rywala w każdej płaszczyźnie. Znany jest przede wszystkim z tego, że potrafi wyciągnąć dźwignię z nawet najbardziej niekorzystnej sytuacji. Mariusz Pudzianowski będzie musiał bardzo mocno uważać w tym starciu, aby nie dać się zaskoczyć. Pudzian prawdopodobnie postawi przede wszystkim na aspekt siłowy, w którym będzie zdecydowanie przewyższał swojego przeciwnika. Ostatnie doniesienia wskazują jednak, że Mamed postawił na mocne wzmocnienie masy ciała i również nie będzie tak lekki, jak w poprzednich starciach. Może mieć to jednak negatywny wpływ na jego szybkość, która jest jednym z głównych jego atutów.

Analizując dokonania obu zawodników w ostatnich pojedynkach, warto zwrócić uwagę, że Mariusz Pudzianowski jest w zdecydowanie lepszej formie. Łatwo jednak zauważyć, że Mamed Chalidow mierzył się z mocniejszymi przeciwnikami, więc takie statystyki trzeba brać z przymrużeniem oka. Analizując ofertę zakładów bukmacherskich faworytem tego pojedynku jest zawodnik z Olsztyna pomimo tego, że w ostatnim czasie nie radził on sobie najlepiej.

Mamed prawdopodobnie postara się zaskoczyć swojego rywala w parterze. Chalidow jest znany z tego, że lubi poszukać skończenia w dolnej płaszczyźnie, natomiast Pudzian prawdopodobnie będzie chciał się bić w stójce, gdzie siła jego ciosu może zrobić największe wrażenie. Bez wątpienia gigantyczną niespodzianką byłby scenariusz, w którym Mariusz Pudzianowski poszukałby tutaj sprowadzenia do parteru i ewentualnego dosiadu. W starciu zawodników, którzy wiedzą o sobie tak dużo, trudno jest jednak cokolwiek przewidzieć. Oba obozy będą starały się przechytrzyć przeciwników i czymś ich zaskoczyć. Ciekawą opcją do obstawiania w zakładach bukmacherskich może być zwycięstwo w tym pojedynku Mameda Chalidowa przez poddanie. Mariusz Pudzianowski w swojej karierze najczęściej przegrywał właśnie w ten sposób, a Mamed lubi sprowadzić walkę do parteru i wyciągnąć dźwignię.

Obstawianie FAME MMA – kiedy będzie możliwe?

Najbliższa okazja do FAME MMA obstawiania pojawi się w lutym. To właśnie na wtedy zaplanowana jest 17 gala tej federacji. Do tego czasu wszyscy fani sportów walki w wydaniu influencerskim muszą poczekać, ale będą mogli się zadowolić konkurencyjnym eventem. Nie będzie to co prawda FAME MMA obstawianie, a raczej High League, ale nadal karta walk jest naprawdę ciekawa, a w związku ze współpracą tych organizacji, mamy również kilka ciekawych transferów.

Na naszej stronie pojawiały się już artykuły związane z FAME MMA 15.

5 / 5. Ocen: 1

spot_img

Bukmacherzy online

Bukmacherzy w Polsce