Top 5 porad bukmacherskich dla początkujących

Zarabianie w zakładach bukmacherskich, jak również w gry typu poker online to skomplikowana i długa praca. Aby otrzymywać stały dochód, trzeba nauczyć się wielu strategii bukmacherskich, zrozumieć jak minimalizować straty i analizować każdy mecz. Zainwestowane pieniądze i czas raczej nie zwrócą się od razu – aby osiągnąć rentowność na dłuższym dystansie, trzeba doskonalić swoją taktykę przez kilka miesięcy.

Mimo tych trudności, niektórzy profesjonalni gracze zarabiają na zakładach bukmacherskich. Dla nich zakłady to główna praca, której poświęcają większość swojego czasu. Poniżej przyjrzymy się jakimi metodami posługują się prywatni obstawiacze i podamy kilka wskazówek jak poprawić opłacalność zakładów bukmacherskich dla początkujących.

Porada 1. Wybierz bukmachera

Od bukmachera zależy poziom Twoich zarobków w zakładach i Twój komfort gry. Przy wyborze zwróć uwagę na linię i spread, wysokość marży oraz programy bonusowe dla nowych i obecnych klientów. Aby zrozumieć zawiłości wyboru firmy bukmacherskiej, spójrz na ranking firm bukmacherskich: zazwyczaj znajduje się tam szczegółowe wyjaśnienie zalet i wad firm oraz są one porównywane ze sobą.

Tabela zakładów to liczba zakładów na każdy mecz. Linia to zakres dostępnych zakładów. Obejmuje to sporty, turnieje i mistrzostwa. Niektóre mniejsze firmy bukmacherskie koncentrują się na poszczególnych dyscyplinach sportowych.

Linia firmy bukmacherskiej określa, jak wiele opcji zakładów będziesz miał każdego dnia. Dotyczy to w większym stopniu mniej popularnych dyscyplin sportowych. Linia na piłkę nożną i hokej jest mniej więcej taka sama we wszystkich firmach bukmacherskich, ale nie wszystkie firmy przyjmują zakłady na przykład na tenis stołowy.

Arkusz kalkulacyjny pomaga graczom w różnych strategiach i opcjach obstawiania. Niektóre firmy bukmacherskie oferują rozszerzoną listę zakładów na poszczególne turnieje. Na przykład, w jednej firmie bukmacherskiej będziesz mógł postawić tylko na wynik, sumę i handicap, a w innej na dokładny wynik, handicap azjatycki lub bramkę na koniec meczu.

Marża to prowizja, którą bukmacherzy doliczają do kursów. W ten sposób bukmacherzy zarabiają na wygranych zakładach. Im bardziej popularny sport i turniej, tym wyższa marża i odwrotnie. Od marży zależy Twój dochód: im jest ona niższa, tym więcej dostajesz z każdego zakładu.

Porada 2. Poznaj zasady i sformułowania

Zasady każdego bukmachera mogą różnić się od zasad innych firm bukmacherskich. Na przykład w piłce nożnej wszystkie firmy bukmacherskie obliczają zakłady na podstawie wyników z regulaminowego czasu gry, ale inaczej rozpatrują żółte i czerwone kartki. Dlatego zanim zaczniesz obstawiać, dowiedz się, w jaki sposób firma oblicza zakłady i skąd czerpie informacje o statystykach meczowych.

Najczęściej sekcja z regulaminem znajduje się na dole strony. Niektóre BK prowadzą również bazę wiedzy, w której prostym językiem wyjaśniają zasady przyjmowania i kalkulacji zakładów.

Brzmienie niektórych opcji zakładów może być mylące. Na przykład warunki obliczania sumy normalnej i sumy azjatyckiej są różne: w pierwszym przypadku stawia się na jedno zdarzenie, w drugim na dwa, a kwota zakładu dzielona jest na pół.

Porada 3. Użyj strategii

Strategie zakładów pomagają zarabiać na każdej rozrywce hazardowej, w tym kasyna z minimalnym depozytem i zakładach sportowych: gracze mogą systematycznie powiększać bank lub odrabiać straty. Każdy sport ma swoje strategie, opierają się one na osobliwościach statystyk i występów sportowców. Na przykład w tenisie męskim istnieje strategia zakładów na zwycięstwo serwującego zawodnika, ale w tenisie kobiecym nie działa ona z powodu niestabilnych serwów.

Kilka uniwersalnych strategii działa w każdym sporcie. W nich sam wybierasz zdarzenia: istnieją tylko ograniczenia co do kursów, rodzajów zakładów i wysokości stawek. Najpopularniejsze z nich to:

  • The Long Play.
  • Oscar Grind.
  • Ladder.

Porada 4. Kontroluj pulę

Kontrolowanie banku jest jedną z podstaw, które pomogą Ci zarabiać pieniądze w zakładach sportowych. Dzięki strategiom zarządzania bankiem, będziesz w stanie zoptymalizować swoje zakłady w oparciu o ilość pieniędzy na koncie. Strategie te działają przez długi czas i są stosowane w każdym sporcie.

Istnieją trzy popularne strategie kontroli banku:

  • Fixed Bet.
  • Fixed Profit.
  • Flat.

Porada 5. Oblicz ROI

ROI jest miarą zwrotu z inwestycji i poziomu zarobków w zakładach. Pomaga obliczyć skuteczność strategii i pokazuje jak bardzo jesteś na plusie w średnim i długim okresie czasu. W odległości do 100 obliczonych zakładów, wskaźnik ten może nie działać: kosztem dwóch lub trzech dużych wygranych, nie zobaczysz straty reszty zakładów. Najlepiej jest liczyć ROI po 500 zakładach.
ROI jest obliczany według wzoru:

(Suma wszystkich wygranych – Suma wszystkich zakładów) ÷ Suma wszystkich zakładów × 100%.

Po obliczeniu ROI otrzymasz wartość w procentach: ujemną lub dodatnią. Znak pokazuje skuteczność strategii: czy idziesz na plus czy na minus. Wartość jest jak udana lub nieudana jest Twoja strategia.

Optymalnie, jeśli ROI jest lekko na plusie. Na przykład 3% jest dobrą wartością, nawet dla doświadczonych graczy wartość ta rzadko przekracza 10%.

Mały ujemny ROI pokazuje, że stopniowo tracisz coraz więcej, w tym przypadku powinieneś ponownie rozważyć swoją strategię obstawiania lub zmienić sposób kontroli banku.

Zakończenie

Skorzystaj z powyższych wskazówek, aby Twoje zakłady sportowe były opłacalne. Pomogą Ci one bez względu na to, jak duże doświadczenie posiadasz w danej chwili. Podejdź do zakładów sportowych mądrze, a wtedy gra stanie się prawdziwą przyjemnością.

5 / 5. Ocen: 1

spot_img

Bukmacherzy online

Bukmacherzy w Polsce