Ile wynosi podatek u bukmachera?

Ile podatku trzeba zapłacić, grając w legalnych firmach bukmacherskich w Polsce? Przekonaj się, jak wygląda to w praktyce!

Ile wynosi podatek u bukmachera?
Ile wynosi podatek u bukmachera?

Sporo firm bukmacherskich w ostatnim czasie oferuje obniżony podatek. Nie dzieje się to bez powodu – wielu graczy odstrasza właśnie fakt, ze muszą płacić na rzecz państwa i to nie tylko wtedy, gdy zarabiają na obstawianiu.

Czy rzeczywiście jest aż tak strasznie? Na pewno gra bez podatku byłaby dla nas korzystniejsza, ale musimy pamiętać, że w takim przypadku łamalibyśmy prawo. Jeżeli więc chcemy grać legalnie, godzimy się z takimi warunkami, bądź też korzystamy z wiarę regularnych ofert marki Totolotek, która podwyższa kursy na kuponie w taki sposób, by w praktyce gracz nie odczuł podatku od stawki.

Początkujący gracze mają czasem problem ze zrozumieniem, ile wynosi podatek u bukmachera. 12 procent, a może 10? Cóż, każda z tych odpowiedzi jest poprawna, bo w zakładach bukmacherskich w Polsce płacimy nie tylko od zdobytych wygranych.

Jeżeli zagramy za kwotę 10 złotych i wygramy przy tym 50 złotych, to jedynym podatkiem jaki zapłacimy, będzie ten od zainwestowanych środków. Wynosi on 12 procent, co w praktyce oznacza, że kurs ogólny kuponu mnożony jest przez kwotę włożoną przez nas, ale już obniżoną o wartość. W naszym przypadku jest to 1,20. A więc współczynnik 0,88.

Jak obstawiać mecze bez podatku?

Niestety, na tym jeszcze nie koniec, ponieważ w naszym kraju dochodzi jeszcze „ekstra podatek” od wysokich wygranych. I tutaj – niestety – ustawodawca już troszczy się o to, by stwierdzić, które zyski są duże, a które nie. Jeżeli wygrywamy 2280 złotych lub więcej, dodatkowo musimy zapłacić 10%!

Jeżeli zastanawialiście się zawsze, dlaczego czasem ktoś stawia dziesięć kuponów na ten sam mecz, dzieląc stawkę, już teraz znacie odpowiedź na to pytanie. Ta prosta sztuczka pozwala na każdym kuponie oszczędzić 10%!

Legalne obstawianie meczów
Legalne obstawianie meczów

Jak widać, konto u bukmachera jest darmowe, jednak już sama gra nie daje nam czystego zysku bez żadnych kosztów. Oczywiście, ma to swoje wady i zalety. Podobnie ma się sprawa z nielegalnym zarabianiem – możemy dostawać „na lewo” więcej, jednak problemy zaczynają się, gdy ktoś chce nas dokładnie „prześwietlić”.

Na szczęście, z wygranych u bukmacherów nie musimy już rozliczać się w corocznym PIT. Wszystkie sprawy podatkowe regulowane są automatycznie. Jeżeli więc nie bylibyśmy świadomi tego, ile dokładnie wynosi opłata na rzecz państwa, pewnie nie zauważylibyśmy, że nasza wygrana jest niższa o, na przykład, 1000 złotych.


LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK. Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

2 / 5. Ocen: 1

spot_img
Maks
Maks
Od 2014 roku - zawodowy gracz bukmacherski. Wcześniej pracował u zagranicznych bukmacherów, często poza granicami naszego kraju. Interesuje się prawem, związanym z obstawianiem meczów, a także maksymalizowaniem zysków przy możliwie jak najniższym ryzykiem... chociaż czasem lubi zaszaleć nawet za kilka tysięcy złotych! :)

Bukmacherzy online

Bukmacherzy w Polsce