Ile meczów grać na kuponie bukmacherskim?

Jak radzą najlepsi typerzy – lepiej obstawiać po jednym meczu na kuponie czy może tworzyć tak zwane „taśmy”? Sprawdźmy i porównajmy największe wady i zalety obu tych wariantów!

Ile meczów grać na kuponie bukmacherskim?
Ile meczów grać na kuponie bukmacherskim?

Skuteczne sposoby na obstawianie to prawdziwe oczko w głowie wszystkich osób zajmujących się na co dzień bukmacherką. Kiedy już zdecydujemy się na jakieś typy, zadajemy sobie pytanie, w jaki sposób najlepiej je zagrać. Opcje są dwie – albo kupon z jednym meczem, albo z kilkoma. Chociaż wybór należy do nas i nikt nie może nam go zabronić, warto wiedzieć, co nieco o obu tych opcjach.

Czy warto grać „taśmy”?

Taśma to w żargonie bukmacherskim kupon składający się z kilku typów. Przykładowo, gracz gra za niską stawkę dziesięć czy osiem meczów. Niektórzy decydują się na grę systemową, a inni po prostu grają wszystko w jednej kolumnie. Nie zmienia to jednak zupełnie faktu, że tego typu kupony znacznie trudniej zamienić w większą gotówkę, chociaż gdy już się to uda – zazwyczaj mamy naprawdę ogromną stopę zwrotu zainwestowanych środków.

sts kod promocyjny na start
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Największa zaleta kuponów wielokrotnych to bardzo dobry stosunek postawionych środków do wartości ewentualnej wygranej. Nie ma co też ukrywać, że z taką grą wiążą się ogromne emocje, bo nic tak nie działa elektryzująco, jak czekanie na rozstrzygnięcie ostatniego czy przedostatniego typu na kuponie.

„Taśmy” mogą doskonale sprawdzić się w sytuacji, gdy nasz bukmacher posiada opcję Cash-Out. Dzięki niej możemy w dowolnym momencie zamknąć otwarte zakłady i zgarnąć część wygranych. W ten sposób unikamy nerwówki do samego końca, a jednocześnie zyskujemy pieniądze. Oczywiście, nie zawsze proponowane przez buka kwoty są satysfakcjonujące, jednak – jak to mówią – lepszy ryc, niż nic.

Największe zalety kuponów wielokrotnych:

 • Nie trzeba inwestować dużo, by sporo wygrywać
 • Niezapomniane emocje
 • W niektórych przypadkach możliwość przedwczesnego zamknięcia kuponu
 • Szansa na szlifowanie umiejętności bukmacherskich

Największe wady kuponów wielokrotnych:

 • Mniejsze szanse na wygraną, niż w przypadku kuponów SOLO
 • Ryzyko złego wytypowania tylko jednego meczu, który popsuje cały kupon
 • Nerwówka, jaką nie wszyscy są w stanie wytrzymać 🙂
 • Łatwiej osiągnąć wygraną, za którą płaci się ekstra podatek bukmacherski.
Ponad 100 PLN, za 100. Ale czy to ma możliwość wejść?
Ponad 100 PLN, za 100. Ale czy to ma możliwość wejść?

Kupony bukmacherskie SOLO – sposób na zysk?

W przypadku grania kuponów z jednym typem, nie musimy przejmować się tym, czy wejdą nam inne spotkania. Dodatkowo, skupiamy się tylko na jednym meczu, a więc mamy więcej możliwości, na przykład, grania „kontr” (ruch przeciwko pierwotnemu typowi, który pozwala nam zgarnąć wygraną zwracającą chociażby poniesione koszty).

Wielu graczy z grubymi portfelami wybiera właśnie kupony SOLO. Często grają takich kilkanaście na jeden mecz. Dlaczego? W ten sposób unikają płacenia podatku od wygranych. Jest to jak najbardziej dozwolone i warto przemyśleć tego typu ruch, gdy będziemy planować zgarnąć naprawdę pokaźną wygraną.

Grając kupony wielokrotne, trudno jest wytypować poprawnie wszystkie mecze. W pojedynczej grze nie mamy takiego problemu. Co najważniejsze, często wystarczy trafić dwa kupony z kilku, by i tak być na plusie. Czasem drobnym, ale jednak!

Kupony SOLO to nie tylko domena osób grających na żywo, ale ich przede wszystkim. Oglądając mecze w internecie, możemy dostrzec różnego rodzaju elementy, które warto wykorzystać. Duża ilość rzutów rożnych czy posiadanie piłki – tego typu zakładów z reguły nie stawia się w pokaźnych AKO, a właśnie w kuponach SOLO!

Największe zalety kuponów SOLO:

 • Większa szansa na wygraną
 • Jeden dobry typ pozwala zgarnąć pieniądze
 • Nie musimy martwić się o to, że jedno spotkanie z kilku popsuje nam kupon
 • Wystarczy parę dobrych kuponów z wszystkich danego dnia, by wyjść na plus
 • Często udaje nam się uniknąć podatku od wygranych

Największe wady kuponów SOLO:

 • Niskie stawki nie pozwalają na duże wygrane
 • Nie możemy w opłacalny sposób korzystać z opcji Cash-Out

Jakie kupony lepiej grać?

A może by tak Bezpieczny kupon?
A może by tak Bezpieczny kupon?

Nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od waszych umiejętności, środków przeznaczonych na grę oraz celu, jaki chcecie osiągnąć. Dla osób, które lubią grać małymi kwotami i liczą na spore wygrane od czasu do czasu, lepszym wyjściem jest granie kuponów AKO.

Pojedyncze kuponu to natomiast domena osób, grających LIVE, ale i zazwyczaj zawodowych graczy. Żeby jednak w tym przypadku wygrywać spore kwoty, musimy też niemało inwestować. Nie każdego na to stać i właśnie dlatego gra SOLO nie jest przeznaczona dla wszystkich.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

spot_img
Maks
Maks
Od 2014 roku - zawodowy gracz bukmacherski. Wcześniej pracował u zagranicznych bukmacherów, często poza granicami naszego kraju. Interesuje się prawem, związanym z obstawianiem meczów, a także maksymalizowaniem zysków przy możliwie jak najniższym ryzykiem... chociaż czasem lubi zaszaleć nawet za kilka tysięcy złotych! :)

Bukmacherzy online

Bukmacherzy w Polsce