Jak grać w Lotto przez internet?

Lotto to najbardziej rozpowszechnione zakłady w Polsce. Loteria w naszym kraju organizowana jest przez Totalizator Sportowy. Zakłady Lotto gromadzą rzeszę zwolenników wszelkiego rodzaju gier i zakładów. Małe kwoty zakładów, które obiecują często dość pokaźne wygrane kuszą wielu ludzi. Niektórzy liczą na wielką, życiową wygraną inni zaś traktują zakłady Lotto jak sposób na doskonałą zabawę i dreszczyk emocji. Jeszcze do nie dawna możliwość zakupu popularnego losu było możliwe wyłącznie w stacjonarnych punktach, które są stosunkowo liczne na terenie Polski. Jednak od jakiegoś czasu Totalizator Sportowy uruchomił możliwość wirtualnych zakładów Lotto.

Jak grać w Lotto przez internet?
Jak grać w Lotto przez internet?

Lotto – krótka historia. Co trzeba o nim wiedzieć?

Do roku 2018 Lotto, które jest w Polsce organizowane przez Totalizator Sportowy, możliwe było wyłącznie w licznych kolekturach na terenie naszego kraju. Jednak w grudniu 2018 roku nastąpił pewien przełom w zakładach Lotto, bowiem udostępniono gry przez Internet oraz w dedykowanej aplikacji mobilnej udostępnionej na urządzenia posiadające oprogramowanie Android jak również iOS. Wirtualny rozwój Lotto związany jest z coraz większą ekspansją Internetu i faktu, że każdego dnia wzrasta liczba osób korzystających z rzeczywistości wirtualnej.

Ciekawostką jest, że od marca 1973 do marca 1996 wyniki losowań transmitowane były za pomocą pierwszego i drugiego kanału Telewizji Polskiej SA. Następnie transmisję przejęła telewizja Polsat, jednak wraz z rokiem 2010 Studio Lotto wróciło do swojego gniazda i emisja, aż do 30 kwietnia 2013 roku byłą transmitowana trzy razy w tygodniu, czyli w dni losowań Lotto, Lotto Plus oraz Mini Lotto ( wtorki, czwartki, soboty). Jednak od 1 dnia maja 2013 roku wyniki transmitowane są każdego dnia o godzinie 21:40 w TVP Info. Wszystkie losowania również są transmitowane poprzez Internet.

bonus bez depozytu w sts 29 pln
Darmowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny na bonus: BETONLINE

Właściciel marki Lotto w dniu 7 maja 2013 otrzymał Certyfikat Odpowiedzialnej Gry, który jest nadawany przez European Lotteries and Toto Association. Standarsy, które obowiązują w Odpowiedzialnej Grze zostały wprowadzone w roku 2007. W ramach certyfikacji poddawane jest jedenaście obszarów, wśród których można wymienić:

  • badania,
  • szkolenie pracowników,
  • programy skierowane do sprzedawców,
  • projektowanie gier,
  • reklama i marketing,
  • odpowiednią edukację graczy.

Oceny dokonuje niezależny człowiek, zwany audytorem, a sam certyfikat przyznawany jest na okres trzech lat.

Lotto – w co można zagrać? Najpopularniejsze zakłady.

Lotto jest najstrarszą a zarazem najbardziej popularną i flagową grą organizowaną przez Totalizatora Sportowego. Pierwsze losowanie odbyło się 27 stycznia 1957 roku. W zakładzie obstawianych jest sześć liczb z zakresu od 1 do 49. Terminy losowania to wtorki, czwartki oraz soboty o 21:40. W roku 2012 wprowadzono dodatek do gry w formie Lotto Plus.

Multi Lotek gra, która polega na wytypowaniu liczb od jednego do dziesięciu a także ustaleniu wybranej przez siebie wielokrotności od 1 do 10 razy, podstawowej stawki zakładu. Następnie wybrane liczby porównuje się z tymi wylosowanymi przez maszynę losującą. Losowanie odbywa się każdego dnia, dwa razy o 14:00 oraz 21:40.

Mini Lotto jest to gra, polegająca na typowaniu pięciu z 42 liczb, możliwe są również zakłady systemowe. W ich przypadku wybiera się od sześciu do dwunastu liczb. Losowanie odbywa się codziennie o godzinie 21:40.

UWAGA! Tylko teraz z kodem promocyjnym „BETONLINE” na www.STS.pl do odebrania 29 PLN na obstawianie online!

Kaskada jest loterią pieniężną, w której gracz dostaje gotowe dwa zestawy liczb zawierające po dwanaście liczb wybrane ze zbioru liczb od 1 do 24. Zestawy się uzupełniają, co oznacza, że każda z liczb ze zbioru występuje dokładnie raz. Losowanie odbywa się każdego dnia o dwóch porach o 14:00 oraz 21:40.

Ekstra Pensja gra polegająca na wytypowaniu pięciu z 35 kul oraz dodatkowo jednej z czterech. Losowanie odbywa się codziennie o godzinie 21:40. Od 11 czerwca 2019 użytkownicy dostali możliwość gry także Ekstra Premię. Zasady są dokładnie takie same co w grze Ekstra Pensja.

Keno jest grą liczbową o między narodowym zasięgu. Gra polega na losowaniu co cztery minuty 20 liczb od 1 do 7. Grający ma możliwość skreślenia dowolnej ilości liczb a także określenia kwoty za jaką chce zagrać.

Lotto Online - jak działa?
Lotto Online – jak działa?

Eurojackpot jest grą liczbową o zasięgu europejskim. Od roku 2014 bierze w niej udział aż 18 państw. Polska dołączyła do gry w roku 2017. W tej grze typuje się pięć z 50 liczb oraz dodatkowo dwie z 10. Minimalna pula, która jest gwarantowana w grze wynosi 10 000 000 euro. Z kolei maksymalna główna wygrana to 90 000 000 euro. Losowanie odbywa się w każdy piątek w Helsinkach o godzinie 21:00 lokalnego czasu.

Super Szansa polega na otrzymaniu szeregu siedmiocyfrowego kodu z zakresu od 0000000 do 9999999. Można zakupić kod wraz z inną grą. Losowanie odbywa się dokładnie w tym samym terminie co wybrana gra.

Na przestrzeni lat Totalizator Sportowy oferował również wiele innych gier i zakładów, jak na przykład: Toto-Lotek, Duży Lotek, Joker, Twój Szczęśliwy Numerek, Los Milionos, które ze względu na tendencję spadkową dotyczącą zainteresowania musiały zostać zakończone.

Lotto online krok po kroku

Lotto w internecie to loteria. Albo się wygra albo nie. Jednak dreszczyk emocji, który czuje gracz to doskonała forma zabawy. Nie każdy chce wychodzić z domu po zakup potocznego losa. Złe samopoczucie, deszczowa pogoda lub liczne obowiązki, często nie pozwalają na odwiedzenie stacjonarnej kolektury Lotto. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom graczy i stawiając na rozwój Totalizator Sportowy pod koniec roku 2018 wprowadził Lotto na całkiem nowy poziom. Udostępniono bowiem gry online.

Żeby dostać dostęp do Internetowych gier Lotto należy w pierwszej kolejności zarejestrować się na głównej stronie Lotto wykorzystując do tego przycisk, który znajduje się na górze strony. Po przyciśnięciu tego przycisku pojawia się okno, w którym należy podać dane do logowania w postaci: adresu mailowego, numeru kontaktowego a także hasło i nadać numer PIN.

Kolejnym krokiem jest skorzystanie z przycisku dalej, który przekierowuje na kolejną stronę, którą należy uzupełnić swoimi danymi osobowymi. Należy podać oprócz standardowych danych jak imię, nazwisko czy adres, takie dane jak chociażby numer dowodu osobistego, numer konta bankowego oraz PESEL. Niektórym może wydać się to zaskakujące, że strona wykorzystuje tak szczegółowe dane jednak są one niezbędne do określenia wieku a także weryfikacji tożsamości. Z kolei numer konta niezbędny jest do wypłaty ewentualnych wygranych. Dane adresowe możliwe są do edycji z poziomu konta użytkownika. W celu edycji pozostałych informacji konieczny jest kontakt z Obsługą klienta.

Podczas rejestracji w kolejnym kroku możliwe jest ustawienie limitów pieniężnych a także limitów czasowych, tak by nie zatracić się zbytnio w czasie emocjonującej gry.

Granie w Lotto
Granie w Lotto

Końcowym etapem rejestracji jest kontrola serwisu czy użytkownik nie jest przypadkiem politykiem lub jego rodziną a także skąd pochodzą pieniądze. Do korzystania z serwisu niezbędna jest dodatkowa weryfikacja, polegająca na skorzystaniu z linka dołączonego do wiadomości wysłanej na podany we wcześniejszym etapie adres mailowy, który aktywuje konto, jak również wysłanie skanu dowodu osobistego. Przesłany skan musi być dobrej jakości, która umożliwi odczytanie danych i weryfikacji zarówno tożsamości jak i wieku użytkownika. Po weryfikacji skan zostaje usunięty z bazy danych.

Warto zaznaczyć, że pozytywną weryfikację przechodzą wyłącznie osoby, które ukończyło 18 rok życia.

Lotto online, czyli jak grać przy pomocy Internetu?

Po przejściu wszystkich, niezbędnych etapów rejestracji i weryfikacji oraz wcześniejszym zalogowaniu się do swojego konta gracza, należy przejść na zakładkę Portfela Lotto i wybrać najbardziej dogodną opcję wypłaty środków. Dostępność różnych opcji daje szerokie pole manewru, bowiem do dyspozycji gracz ma opcję szybkiego przelewu, karty płatniczej lub BLIK-a.

Następnie po przejściu na stronę główną Lotto, dzięki odpowiedniemu przyciskowi, zyskujesz możliwość gry online. Na stronie głównej znajdziesz możliwość wyboru najbardziej interesującej gry liczbowej a także metody gry. Jak wiadomo gracz do dyspozycji ma dwie metody:

  • chybił-trafił,
  • wybranie własnych liczb

W następnym kroku należy zaznaczyć wybraną liczbę losowań. Dodatkową atrakcją jest to, że Totalizator Sportowy oferuje możliwość subskrypcji wybranego kuponu.

W końcowym etapie należy dwukrotnie potwierdzić płatność za wybraną grę. W międzyczasie strona upewnia się, za pomocą ustalenia przybliżonej lokalizacji, czy użytkownik znajduje się na terenie Polski. Następnie użytkownik musi poczekać, że wygeneruje się potwierdzenie, które można wydrukować lub wysłać na adres e-mail.

Wszystkie przeprowadzone transakcje i zakupione zakłady użytkownik może znaleźć w historii transakcji, która jest umieszczona na stronie.

Lotto online udostępnia dokładnie te same gry i zakłady, które można zakupić w stacjonarnych punktach Lotto. W Internetowym systemie sprzedaży zakupu można dokonywać każdego dnia przez całą dobę. W przypadku gier Lotto oraz Mini Lotto sprzedaż kuponów zamykana jest o godzinie 21:30 a przerwa trwa dwadzieścia minut, do godziny 21:50. Z kolei w piątki sprzedaż zakładów na Eurojackpota zamykana jest o godzinie 19:00, a przerwa w sprzedaży trwa do soboty do godziny 6:30.

Gry Lotto w internecie
Gry Lotto w internecie

Ciekawostki związane z Lotto. Tego nie wiedziałeś!

Najwyższa kumulacja w grze Lotto miała miejsce dokładnie 7 maja 2016 roku kiedy to pula przekroczyła 57 milionów złotych.

Najwyższa wygrana miała miejsce 16 marca 2017 w miejscowości Skrzyszów, gdzie pewien mieszkaniec wygrał metodą chybił-trafił 36 726 210,20 złotych.

Jeśli zaś chodzi o grę Eurojackpot najwyższa wygrana w Polsce po przewalutowaniu wyniosła 193 396 500,00 złotych w województwie łódzkim.

Tak założysz konto za darmo do obstawiania na stronie www.eFortuna.pl. ZOBACZ VIDEO:

Niezależnie od sposobu gry (stacjonarnie czy też online) należy zachować umiar i kierować się zdrowym rozsądkiem. Gry liczbowe to zabawa z prawdopodobieństwem i jako zabawa powinny być traktowane. Możliwość wygrania stosunkowo dużych pieniędzy powinna być nagrodą a nie celem samym w sobie. Umiar i dobre samopoczucie to podstawa. Nie należy przejmować się porażkami. Skup swoją uwagę na emocjach i możliwości dobrej rozrywki.

Wbrew temu, co niektórzy piszą, Totalizator nie daje graczom możliwości obstawiania legalnych kart. Takie produkcje jak poker czy bakart dostępne są nie w Lotto, a w Total Casino oraz STS Betgames. W przypadku tego drugiego produktu możemy odebrać przygotowany przez STS bonus bez depozytu!


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

spot_img
Maks
Maks
Od 2014 roku - zawodowy gracz bukmacherski. Wcześniej pracował u zagranicznych bukmacherów, często poza granicami naszego kraju. Interesuje się prawem, związanym z obstawianiem meczów, a także maksymalizowaniem zysków przy możliwie jak najniższym ryzykiem... chociaż czasem lubi zaszaleć nawet za kilka tysięcy złotych! :)

Bukmacherzy online

Bukmacherzy w Polsce