Na jakie sporty można grać typy bukmacherskie?

Obecnie typy bukmacherskie grać można niemalże na każde wydarzenie sportowe. Jakie dyscypliny najczęściej pojawiają się w ofercie?

Na jakie sporty można grać typy bukmacherskie?
Na jakie sporty można grać typy bukmacherskie?

Czasy, w których na próżno szukać było u swojego bukmachera na przykład żużla, odeszły już dawno w zapomnienie. Choć informacja zawarta w pierwszym zdaniu wielu obecnych typerów może mocno dziwić, to tak, jeszcze kilkanaście lat temu, mimo wielkiej popularności „czarnego sportu” w Polsce nie można go było regularnie obstawiać. Duża w tym zasługa firm zagranicznych, które w tamtym czasie dominowały na polskim rynku. Sam żużel nie był oczywiście jedyną dyscypliną, która traktowana była mocno po macoszemu. Po roku 2007, w którym ustawa hazardowa przerzedziła rynek bukmacherów, którzy mogą legalnie działać na polskim rynku, zmieniła nie tylko ofertę, ale i podejście samych przedsiębiorstw zajmujących się zakładami sportowymi.

Klient stawiany jest w XXI wieku na pierwszym miejscu. Konkurencja na rynku nie dość, że już jest bardzo mocna, to z każdym rokiem nabiera ona jeszcze większych rumieńców. Pojawiają się bowiem nowi bukmacherzy, którzy przez promocje i właśnie szeroką ofertę starają się zawalczyć o nowych klientów. Jeśli zatem pamiętasz okres, od którego opisu zaczęliśmy niniejszy tekst, to z całą pewnością jedynie uśmiechasz się na wspomnienie o nim. Gdybyśmy dziś włączyli ofertę kilku czołowych firm bukmacherskich w Polsce, jak na dłoni zobaczymy, że nie dość, że już dziś, podczas zimy, można typować długoterminowe zakłady na speedway, to jeszcze naszym oczom ukażą się inne, ciekawe sporty, które w naszym kraju moglibyśmy uznać za niszowe. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób — nie tylko fanów piłki nożnej — z zaciekawieniem spogląda na oferty czołowych firm bukmacherskich w Polsce. Co więcej, ta ciekawość często zamienia się w czyny, które skutkują założeniem konta i wpłaceniem na niego swoich pieniędzy. 

STS kod promocyjny 2022
Darmowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny na bonus: BETONLINE

Ogromna liczba zakładów? W portalu STS.pl!

Liczba 65. Dużo, niedużo? Ciężko odpowiedzieć na postawione pytanie, jeśli nie wie się dokładnie, czego dotyczy, prawda? Otóż liczba 65 ma związek z ilością lig piłkarskich, które w swojej ofercie posiada czołowy polski bukmacher STS. Jeśli spojrzeć na to w ten sposób, to z całą pewnością trudno jest przejść obok takiej statystyki obojętnie. W ogóle opisując oferty firm bukmacherskich, ciężko jest zacząć od innego sportu, aniżeli piłki nożnej. Każdemu graczowi, bez znaczenia czy dopiero zaczyna swoją przygodę z obstawianiem, gra już kilka miesięcy lub lat, zaleca się, aby skupić się na jednym lub dwóch sportach. W przypadku piłki nożnej zaleca się granie na maksymalnie dwóch ligach. Zwróć zatem uwagę na porównanie tych dwóch liczb: 2 oraz 65. W naszym przykładzie to jednak duży plus, bo przecież nie każdy fan kopanej musi interesować się czołowymi ligami piłkarskimi Europy. Są również ligi, które swoje rozgrywki toczą poza Europą, dlatego dobrze jest mieć możliwość ich wyszukania i obstawiania. Pozostając na moment przy piłce nożnej, to oczywiście oferta polskim bukmacherów nie ogranicza się jedynie do rozgrywek ligowych. Znaleźć można też oferty na Ligę Mistrzów, Europy czy Konferencji, oraz zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Świata. Zanim jednak to nastąpi, można oczywiście typować polską reprezentację w piłce nożnej w meczach barażowych. Innymi słowy: jeśli jesteś fanem piłki nożnej, to obecna oferta firm bukmacherskich na pewno Cię nie zawiedzie. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Typy na piłkę nożną to nie wszystko

W Polsce na pewno znaleźć można i takich kibiców, którzy jednym głosem powiedzą, że nie wszystko kręci się wokół piłki nożnej. To prawda, z czego zresztą zdają sobie sprawę nie tylko fani, ale też firmy bukmacherskie. Efektem ich podejścia jest po prostu oferta, skierowana właśnie do wielbicieli dyscyplin sportu, których z piłką nożną łączy jedynie … piłka. 

 1. Typy tenis
 2. Koszykówka 
 3. Siatkówka 
 4. Piłka ręczna 
 5. Baseball
 6. Futbol amerykański 
 7. Futsal 
 8. Golf 
 9. Krykiet 
 10. Piłka wodna
 11. Rugby 
 12. Tenis stołowy 

Dwanaście dyscyplin sportu, które mają większy lub mniejszy związek z piłką, można typować w ofercie firmy STS. Robi wrażenie, prawda? Analizując dokładniej powyższą listę, jak na dłoni widać pewne kontrasty i jednocześnie możliwości, jakie oznaczają dla typujących. Siatkówka to przecież polski sport narodowy. Albo jeden z kilku. Z Całą pewnością jednak jest to dyscyplina, w której nasi siatkarze reprezentacyjni odnoszą bardzo duże sukcesy. Skoro o sukcesach mowa, nie wolno nam pominąć tenisa, w którym w ostatnim czasie również posiadamy ciekawe osiągnięcia, autorstwa na przykład Igi Świątek. Na drugim biegunie znajdują się jednak takie sporty jak Rugby, Krykiet, Golf czy Baseball, gdzie na próżno szukać wielkich osiągnięć Polaków. Ważne jest jednak to, że nawet tego typu oferty są przez firmy bukmacherskie promowane, dzięki czemu każdy, dosłownie każdy kibic może znaleźć w nich coś dla siebie, i ani przez moment nie poczuć się zapomniany czy lekceważony jako fan niszowych sportów. 

Obstawianie sportów motorowych

Wybór sportów w LV BET
Wybór sportów w LV BET

Czym byłby sport, gdyby nie wynaleziono silników spalinowych? Nie będziemy wymagać od Was oczywiście odpowiedzi, ale z całą pewnością możemy napisać, że sport jako taki zyskał bardzo dużo w momencie, w którym dołączyły do niego sporty motorowe. 

 1. Formuła 1 
 2. Żużel 
 3. Moto GP
 4. Rajdy Samochodowe 

Jeśliby spojrzeć na powyższą listę, a tę, która związana była z dyscyplinami sportu, w których używa się piłki lub piłeczek, to owszem, wygląda ona dość „blado”. Nie o to jednak w tym chodzi. Najważniejsze, że każdy kibic, czy to Formuły 1, czy to żużla, może regularnie typować swoich idoli lub drużyny. W Formule 1, która nazywana jest przez wielu królową motosportów, królują rzecz jasna rozgrywki o Mistrzostwo Świata F1. Jeśli ktokolwiek z Was śledzi tegoroczną rywalizację o ten tytuł Maksa Verstappena i Lewisa Hamiltona, to na pewno wie, jak pasjonująca jest to walka, którą, dzięki ofercie firm bukmacherskich może bez większego problemu obstawiać dzisiejszy kibic i jednocześnie typer. Ciekawym przykładem z kolei jest żużel, o którym była zresztą już mowa na wstępie niniejszego tekstu. Żużel, który wśród firm bukmacherskich przeszedł wyboistą drogę od „zera do milionera”, dziś dostępny jest w każdej ofercie czołowych bukmacherów w naszym kraju. Co więcej, dla przykładu firma eWinner jest sponsorem Apatora Toruń oraz rozgrywek eWinner pierwszej ligi żużlowej! Kilka lat temu firma forBET była sponsorem Włókniarza Częstochowa. Taki ukłon w stronę fanów czarnego sportu bierze się oczywiście z jednego, prostego powodu. Jest ich w Polsce bardzo dużo, a co za tym idzie wśród nich znaleźć można nowych, potencjalnych klientów, którzy kierowani miłością do dyscypliny otworzą u jednego z nich konto i wpłacą tam swoje pieniądze. 

Sporty motorowe to nie tylko F1 oraz żużel. To również rajdy samochodowe, czy bardzo popularne na świecie rozgrywki MotoGP. W Polsce jednak ich popularność nie jest jeszcze tak duża, aby można było obstawiać je na długo przed tym — jak na przykład obecnie żużel — zanim rozpoczną one swoje regularne zmagania. Te, z powodu pogody, na chwilę są zawieszone. Choć, nie do końca, wszak za kilka tygodni rozpoczną się przecież zimowe rajdy samochodowe. 


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. MR BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z dnia 19 grudnia 2019 nr PS4.6831.1.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

5 / 5. Ocen: 1

spot_img
Maks
Maks
Od 2014 roku - zawodowy gracz bukmacherski. Wcześniej pracował u zagranicznych bukmacherów, często poza granicami naszego kraju. Interesuje się prawem, związanym z obstawianiem meczów, a także maksymalizowaniem zysków przy możliwie jak najniższym ryzykiem... chociaż czasem lubi zaszaleć nawet za kilka tysięcy złotych! :)

Bukmacherzy online

Bukmacherzy w Polsce