Chcesz obstawiać e-sport? Poznaj wskazówki najlepszych typerów!

E-sport stanowi najszybciej rozwijającą się gałąź sportu na świecie. Z miesiąca na miesiąc i z roku na rok przyciąga do siebie coraz większe rzesze odbiorców, a swoich sympatyków znajduje także i w Polsce. Przekłada się to również na świat bukmacherski, który dwoi się i troi, by sprostać napływowi osób chcących realizować własne typy bukmacherskie właśnie w jego obszarze. Jeśli i my jesteśmy jedną z tych osób, musimy wiedzieć, jak obstawiać e-sport, by robić to skutecznie i z głową – pomogą w tym nasze porady, które zawrzemy w tym poradniku.

Chcesz obstawiać e-sport? Poznaj wskazówki najlepszych typerów!
Chcesz obstawiać e-sport? Poznaj wskazówki najlepszych typerów!

Obstawianie e-sportu – porady

Choć zakłady bukmacherskie w obrębie e-sportu nie wydają się czymś, do czego trzeba byłoby się przygotować, jest zgoła odmiennie i choć typowania w obrębie gier komputerowych może podjąć się każdy, nie każdy może być w nim skutecznym. Poniżej przedstawiamy szereg naszych wskazówek, które ułatwią typowanie e-sportu.

1. Wybierzmy grę i poznajmy ją na wylot

E-sport to kategoria, w obrębie której znaleźć można mnóstwo gier. Tak, jak nie możemy (a raczej nie powinniśmy) typować wielu dyscyplin sportu, tak i tutaj powinniśmy określić jedną grę, w obrębie której chcemy się wyspecjalizować. Poznajmy jej zasady, a najlepiej sami w nią zagrajmy, by zrozumieć je jeszcze bardziej.

bonus bez depozytu w sts 29 pln
Darmowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny na bonus: BETONLINE

2. Analizujmy wszystko, co tylko możemy

Dokładna analiza pozwoli uczynić nasze zakłady bukmacherskie bardziej logicznymi i przemyślanymi, a przez to również skutecznymi. Korzystajmy w niej z oficjalnych portali producentów gier – choć to zależy od konkretnego tytułu, większość z nich obfituje w dane statystyczne i historyczne.

3. Oglądajmy turnieje, również te mniejsze

Oglądanie rozgrywek w daną grę pozwoli nam nabyć doświadczenie, które uczyni nasze typowanie jeszcze skuteczniejszym. Pomoże w zrozumieniu mechanik oraz zasad, ale też zależności i zachowań typowych dla każdej z drużyn.

4. Zwracajmy uwagę na typy i kursy bukmacherskie

Choć w przypadku e-sportu ciężej jest o typy bukmacherskie z zewnątrz (tylko niektóre gry organizują na przykład profesjonalne studia przed- i pomeczowe, z których można wynieść wiele), powinniśmy ich poszukiwać i na ich podstawie weryfikować własne typy bukmacherskie. Koniecznie patrzmy też na kursy, które są w stanie zasugerować, jak duże szanse na wystąpienie danego wyniku dają bukmacherzy. Mniejszy kurs to większe szanse na zwycięstwo danego zespołu (buk nie chce dawać nam zarabiać na pewniakach).

Szukajmy valuebetów, gdyż te w e-sporcie pojawiają się nader często.

5. Typujmy na żywo

Gdy tylko jest to możliwe, decydujmy się na model obstawiania „na żywo”. E-sport, niczym chociażby legalny poker, cechuje się sporą przewrotnością, a nawet jedna akcja w meczu może zmienić cały jego przebieg. Znacznie bezpieczniej jest typować w czasie trwania meczu, mogąc decydować o opcjach bukmacherskich na bieżąco.

Zakłady bukmacherskie esport online
Zakłady bukmacherskie esport online

Bukmacherzy z solidną ofertą na e-sport

W chwili obecnej większość legalnie działających na terenie naszego kraju bukmacherów prezentuje lepszą lub gorszą ofertę na e-sport. Jeśli planujemy zyskać najwięcej na typowaniu go, powinniśmy sięgnąć po tego, którego oferta na zakłady bukmacherskie wyróżnia się na tle innych. Poniżej przedstawiamy sylwetki dwóch uznawanych w naszym kraju za „pewniaki”.

E-sport w STS

Oferta na e-sport, jaką proponuje obecnie najpopularniejszy bukmacher w Polsce jest bardzo rozbudowana i świetnie przez niego traktowana. Jako jeden z niewielu, operator ten przeznaczył jej specjalną zakładkę, odgraniczającą ją od standardowej oferty na zakłady bukmacherskie. STS pokrywa zasięgiem wiele gier i rozgrywek w ich obrębie, zawsze proponując bardzo interesujące kursy i pozwalając na korzystanie w ich obrębie z większości oferowanych przez siebie bonusów.

E-sport w Fortunie

Fortuna to kolejny podmiot, którego starają się naśladować inni bukmacherzy – przynajmniej pod względem oferty na e-sport, która jest u niego niebywale rozbudowana. Firma pokrywa nią wiele gier z zapleczem e-sportowym, mnóstwo rozgrywek i spotkań opatrując niemal bezkonkurencyjnym kursem. Kusi też solidnym bonusem powitalnym oraz programem lojalnościowym, działającym również w obrębie sportów elektronicznych.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

spot_img
Maks
Maks
Od 2014 roku - zawodowy gracz bukmacherski. Wcześniej pracował u zagranicznych bukmacherów, często poza granicami naszego kraju. Interesuje się prawem, związanym z obstawianiem meczów, a także maksymalizowaniem zysków przy możliwie jak najniższym ryzykiem... chociaż czasem lubi zaszaleć nawet za kilka tysięcy złotych! :)

Bukmacherzy online

Bukmacherzy w Polsce