Eurojackpot – zasady, wygrane, kiedy losowania?

Eurojackpot jest jedną z loterii Totalizatora Sportowego, a dokładniej jest to loteria współorganizowana przez Totalizator Sportowy. Polska dołączyła do loterii pod koniec 2017 roku. To międzynarodowa loteria europejska z co najmniej pierwszą nagrodą w wysokości co najmniej 10 milionów euro. I wzrosła do dziewięciu razy. Loteria Eurojackpot, znana również jako „Euro jek”, jest jedną z dwóch największych loterii w Europie i od 2017 roku jest również sprzedawana w Polsce. Chociaż sama loteria jest stosunkowo droga, zwycięstwo Eurojackpot pobiło rekord i może pobudzić wyobraźnię graczy. W związku z czym postanowiliśmy wprowadzić Cię w zasady tej loterii. Gdzie i jak odbywają się zawody, losowania, wskaźniki wygranych, Eurojackpot online?

Eurojackpot - zasady, wygrane, kiedy losowania?
Eurojackpot – zasady, wygrane, kiedy losowania?

Początki Eurojackpot

Pomysł zorganizowania wspólnej loterii nie jest nowy. Kraje międzynarodowe przez pewien czas współpracowały w loterii, która przyciągnie ludzi z całej Europy, aby zwiększyć swoje nagrody pieniężne. W Polsce dużą popularnością cieszą się losowania lub inne gry cyfrowe Totalizatora Sportowego. Eurojackpot został po raz pierwszy uruchomiony w 2012 roku.

W pierwszym roku udział wzięło 14 krajów, w tym kraje skandynawskie, Niemcy i Hiszpania. Za kilka lat Czechy i Węgry mogą również chcieć wiedzieć, który system wybrać w późniejszej słowackiej loterii Eurojackpot, poza tym, że Polska jest ostatnim systemem, zwiększając zakład do 18 krajów. Dziś, jeśli nie wiesz, gdzie grać w lotto, znajdziesz je w Europie, zwłaszcza w Eurojackpot.

bonus bez depozytu w sts 29 pln
Darmowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny na bonus: BETONLINE

Ze względu na dużą liczbę uczestniczących krajów loteria może zapewnić znacznie wyższą pulę nagród niż jakakolwiek loteria krajowa. Dlatego w październiku 2011 roku Niemcy, Finlandia, Dania, Słowenia, Włochy i Holandia zdecydowały się stworzyć nową grę cyfrową Eurojackpot, która została po raz pierwszy losowana w 2012 roku.

Po negocjacjach do grona dołączyła również Estonia. Następnie, 30 czerwca 2012 r., Hiszpania została przyjęta, a Hiszpańska Krajowa Organizacja Niewidomych (ONCE) otrzymała licencję na ten kraj. 1 lutego 2013 roku Chorwacja, Islandia, Łotwa, Litwa, Norwegia i Szwecja dołączyły do krajów oficjalnie uczestniczących w Eurojackpot, a 4 października 2014 roku dołączyły do Czech i Węgier. Słowacja dołączyła do zespołu 3 października i nastąpiła kolejna zmiana. 

Eurojackpot zasdy gry. Wszystko dla początkujących!

Europejski jackpot to gra liczbowa, jeśli podczas losowania wybierzesz ten sam numer co kupon, możesz wygrać gotówkę. Jak sama nazwa wskazuje, loteria ma zasięg europejski. Od momentu powstania w 2012 roku do organizacji systematycznie przystępuje coraz więcej krajów, a obecnie jest ich 18. W praktyce w grze bierze udział duża liczba graczy, więc możliwe jest uzyskanie wysokiego zwycięstwa. Dzieje się tak, ponieważ w loterii mogą wziąć udział nie tylko obywatele wspomnianych 18 krajów, ale także osoby, które w niej mieszkają.

Zadawano również klasyczne pytania, a mianowicie, gdzie kupić loterię Eurojackpot, kiedy losować lub jak zbierać wygrane na loterii w wersji europejskiej. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli wiesz, jak grać w lotto online, możesz łatwo kupić kupony Eurojackpot. To samo dotyczy biura loterii, ale zakupy są standaryzowane według ceny, więc w Polsce jest to 12,50 zł. W przypadku loterii wiele, ale musisz pamiętać, że wygrana jest naprawdę imponująca.

Najpierw umieść 5 liczb w zwykłej puli i 2 liczby w europejskiej puli. Najwyższe kursy to tylko 5 + 2, a najwyższe kursy mogą sięgać 90 milionów euro. Wystarczy spojrzeć na wyniki loterii, która odbywa się na miejscu w Helsinkach o godzinie 21:00 w każdy piątek. Jeśli chcesz wiedzieć, w którym programie lotto odbywa się losowanie europejskiej loterii, w programie codziennie pojawia się Totalizator Sportowy (za sprawą którego powstało jedyne w Polsce legalne kasyno internetowe). Wyniki i cała loteria zostaną również opublikowane online. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jeśli mieszkasz w jednym z uczestniczących krajów, możesz grać w Eurojackpot, kupując bilety od autoryzowanych sprzedawców. Będą kupony, na których możesz zaznaczać liczby. Po wybraniu numeru, przekazujesz kupon kasjerowi, aby otrzymać loterię z potwierdzonym numerem i wylosować loterię. Musisz upewnić się, że twoje bilety są bezpieczne, ponieważ jeśli wygrasz, udowodni to twoje zwycięstwo. Powinieneś również podpisać się na odwrocie biletu, aby udowodnić swój dowód własności i uniknąć sporów prawnych, jeśli ktoś inny spróbuje odebrać Twoją nagrodę i zgubi bilet. Możesz samodzielnie wybrać liczby lub skorzystać z opcji losowych, wyjaśnimy szczegółowo w kolejnych akapitach, a także przedstawimy, jak grać w europejskie jackpoty w Polsce. Warto jednak zaznaczyć, że pod względem ogólnych zasad loteria europejska jest bardzo podobna do naszej loterii. 

Loteria Eurojackpot w Polsce
Loteria Eurojackpot w Polsce

Zasady gry w Eurojackpot są bardzo proste i przejrzyste, co pozwala każdemu spróbować wygrać wszechświatowy jackpot. Aby zagrać w grę, gracz musi wypełnić formularz otrzymany w punkcie sprzedaży i wybrać 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 innych liczb. Możesz wybrać liczbę samodzielnie lub możesz skorzystać z dobrze znanej metody „losowej”. Gracze mogą rozegrać 4 kolejne losowania, ale otworzą więcej możliwości przy wyborze gier online. W takim przypadku gracz może zdecydować się na subskrypcję, co pozwoli mu uczestniczyć w kolejnych losowaniach, dopóki nie anuluje subskrypcji. Jeśli gracz korzysta ze stałego punktu, pamiętaj o zachowaniu wydrukowanego kuponu przy obstawianiu zakładu, ponieważ jest to jedyna podstawa do wypłaty bonusu. W przypadku gier online problem ten nie występuje, ponieważ w tym przypadku podstawą jest elektroniczny zapis zakładów w systemie.

Ile można wygrać w Eurojackpot?

Szanse na wygraną w loterii Eurojackpot są naprawdę duże. To ogromna suma pieniędzy, a prostota gry sprawia, że ta zabawa jest tak popularna. W grze jest do 12 poziomów wygrywających. Zgodnie z regulaminem loterii, na daną loterię co najmniej połowa wpłaconych akcji przeznaczona jest na wygraną. Przepisy te zawierają również przepis informujący o procentach podziału w formie procentowej.

Sposób obliczania premii za dany poziom jest bardzo prosty. Jackpot wygrany w danym kroku podzielony przez liczbę osób wygranych na tym etapie. Oczywiście brane są pod uwagę wszystkie bonusy ze wszystkich krajów uczestniczących. Sami polscy gracze mają inny problem, ponieważ nagroda pieniężna w Eurojackpot jest wyrażona w euro. Dlatego w naszym kraju gracze mogą otrzymać bonusy powiększone o jakąkolwiek nadwyżkę wygenerowaną przez wymianę walut. 

Minimalna pula nagród w Eurojackpot wynosi 10 000 000 euro. Wartość jest gwarantowana przez marżę, która wynosi 12% całej puli nagród. Najwyższy jackpot to 90 milionów euro! W Polsce maksymalna premia ustalona jest na 375 000 000 zł, a jej rzeczywista wysokość uzależniona jest od aktualnego kursu walutowego. Ponadto, jeśli wygrana kwota jest większa lub równa 10 000 000 euro, nasi gracze z domu mogą wybrać walutę, w której będą ubiegać się o bonus.

Ze względu na europejski zasięg loterii pula wygranych jest bardzo duża. To zależy od ilości graczy, bo 50% bonusu pochodzi ze sprzedaży losów. Im więcej osób zdecyduje się grać, tym większy zakład na nagrodę. Jednocześnie jednak pula przeznaczona na każdą nagrodę jest dzielona między wszystkich zwycięzców.

Eurojackpot losowanie
Eurojackpot losowanie

Zawsze gwarantuje się, że minimalna wysokość nagrody głównej to 10 000 000 euro, czyli około 40 mln zł. Jeśli główna nagroda nie zostanie wygrana w remisie, następuje przejście, co oznacza, że w następnej grze jest więcej nagród pieniężnych. Istnieje jednak zasada, że ze względu na ciągłą akumulację łączna kwota może wynieść nawet 90 000 000 euro. Następnie suma będzie utrzymywana przez kolejne losowania, dopóki ktoś nie wybierze wszystkich liczb. Do tej pory to rekordowe zwycięstwo za 90 milionów euro zostało odniesione tylko cztery razy, w tym jedno w Polsce.

W naszym kraju możesz zacząć grać w EuroJackpot dopiero w 2017 roku, ale na szczęście szczęśliwy człowiek poprawnie skreślił wszystkie numery loterii, a największy jackpot wyniósł 90000000 euro. Stało się to 10 maja 2019 r., ale zwycięzca z Polski musi podzielić się zwycięstwem z mieszkańcami Niemiec, a także odniósł cały sukces. Szczęśliwcy otrzymali po 45 mln euro, a przeliczenie ich na naszą walutę za złotówki to astronomiczna kwota 193 396,5 tys.

Nawet jeśli usuniesz tylko część numerów, możesz wygrać pieniądze w Super Loterii, dzięki czemu wygrałeś imponującą drugą nagrodę w Polsce. W listopadzie 2017 roku Polacy otrzymali z tego tytułu ponad 5,8 mln zł w gotówce, w grudniu 2017 roku ponad 7,1 mln zł w gotówce, w czerwcu 2018 roku ktoś wygrał aż 26 mln zł. Gotówki. W historii loterii EuroJackpot w Polsce kilkukrotnie padła także trzecia nagroda, każda przekraczająca 1 milion złotych. 

Eurojackpot przez internet – warto grać czy nie?

Obstawiając zakład online mamy do czynienia z intuicyjnym panelem, w którym sami możemy wybrać sposób rozgrywki, czyli samodzielnie wybrać numer lub metodę „losową”. W pierwszym kroku możemy dodać więcej kuponów. Jest to przydatna funkcja, ponieważ jeśli chcesz dołączyć większą liczbę kuponów, nie musisz wykonywać każdego kroku osobno i akceptować zakładów indywidualnie. W drugim kroku określ, ile kuponów chcemy uwzględnić. Do wyboru mamy od jednego do czterech kolejnych losowań.

Gra Eurojackpot - jak zacząć obstawiać?
Gra Eurojackpot – jak zacząć obstawiać?

Trzecim krokiem jest możliwość zapisania się na kupony, dlatego nasze kupony będą uczestniczyły w kolejnych losowaniach do momentu anulowania subskrypcji lub wyczerpania środków. Oczywiście kupony wymienione w Eurojackpot można wykorzystać w sklepach loteryjnych i sklepach internetowych. Gra online ma wiele zalet. Największą z nich jest opcja subskrypcji. Pozwala uczestniczyć w każdym losowaniu, dopóki gracz nie zakończy losowania lub nie wyczerpią się jego fundusze.

Dodatkowo grając w gry online gracze nie muszą martwić się o zapisywanie wydrukowanych kuponów, ponieważ podstawą do zbierania bonusów są elektroniczne zapisy w systemie. Oczywiście koszt kuponu jest taki sam jak w przypadku obstawiania w kasie loterii, czyli 12,50 zł. Jeśli chodzi o bonusy, przy bonusach poniżej 2280 złotych środki trafią bezpośrednio na konto gracza. Może je wykorzystać do dalszych gier lub wypłacić je na swoje konto bankowe. Jeśli powyższa kwota zostanie przekroczona, gracz nadal musi odebrać nagrodę w jednym z 17 oddziałów Totalizatora Sportowego. 


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie MF nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie MF nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie MF nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie MF nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie MF nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie MF nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie MF nr. PS4.6831.15.2017. Cherry Online zezwolenie MF nr. PS4.6831.26.2017. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.  BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

0 / 5. Ocen: 0

spot_img
Maks
Maks
Od 2014 roku - zawodowy gracz bukmacherski. Wcześniej pracował u zagranicznych bukmacherów, często poza granicami naszego kraju. Interesuje się prawem, związanym z obstawianiem meczów, a także maksymalizowaniem zysków przy możliwie jak najniższym ryzykiem... chociaż czasem lubi zaszaleć nawet za kilka tysięcy złotych! :)

Bukmacherzy online

Bukmacherzy w Polsce