Jak u bukmachera rozliczany jest krecz w tenisie?

Krecz w tenisie to dość problematyczna, ale wcale nie niecodzienna, sytuacja dla typerów. Jak bukmacherzy rozliczają kupony w przypadku, gdy dojdzie do przerwania meczu?

Jak u bukmachera rozliczany jest krecz w tenisie?
Jak u bukmachera rozliczany jest krecz w tenisie?

Czym jest krecz w tenisie?

Na pewno słyszeliście już kiedyś o pojęciu krecz. Jeżeli interesujecie się sportem od niedawna, albo rozpoczęliście dopiero obstawianie tenisa, prawdopodobnie niekoniecznie wszystko jest już dla was jasne. Na szczęście, łatwo da się co nieco wytłumaczyć, by tym samym wyjaśnić pewne kwestie.

Krecz to nic innego jak walkower spowodowany kontuzją zawodnika. O ile uraz siatkarza czy piłkarza nie powoduje przerwania meczu, w tenisie innego wyjścia nie ma. Takie spotkanie jest automatycznie przerywane, a zwycięża gracz niekontuzjowany, czyli ten, który do końca pozostał na placu gry.

bonus bez depozytu w sts 29 pln
Darmowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny na bonus: BETONLINE

Krecz to problem nie tylko dla organizatorów turniejów, ale i bukmacherów

Krecze potrafią przysporzyć mnóstwa problemów organizatorom turniejów. Zdarzało się, że zawodnicy specjalnie udawali kontuzje, by nie dogrywać do końca meczu, który był słaby w ich wykonaniu. By do takich sytuacji nie dochodziło, na niektórych imprezach kreczowanie może być podstawą do niewypłacenia zawodnikowi wynagrodzenia. Nie jest to praktyka stosowna wyjątkowo wcześnie, jednak dobrze mieć świadomość, iż coś takiego jak najbardziej jest możliwe.

Kontuzja tenisisty to również nic ciekawego dla bukmacherów. Bo jak rozliczyć mecz, skoro ten nie został rozegrany do samego końca? Typerzy bardzo często pytają się, jak rozliczany jest krecz u bukmacherów, a to najlepszy dowód na to, że nie wszystko w tej sprawie ciągle jest jasne.

Kiedy bukmacher rozlicza krecz na korzyść typującego?

obstawianie tenisa u bukmachera
obstawianie tenisa u bukmachera

Bukmacher może rozliczyć krecz na korzyść typującego (czyli uznać zakład za wygrany). Dzieje się tak tylko w pewnych okolicznościach – gdy zagrany przez nas typ okazał się trafiony jeszcze przed ogłoszeniem kontuzji.

Przykładów można by wymienić wiele, ale najczęściej chodzi o zakłady na liczbę gemów w konkretnym secie czy samą liczbę rozegranych rund. I nie ma tutaj znaczenia czy graliśmy na kreczującego czy na odwrót – to, co już się wydarzyło, nie może zostać cofnięte.

Analogicznie, możemy też przegrać nawet wtedy, gdy spotkanie zakończy się kreczem. Gdy nie wytypujemy prawidłowo tego, kto wygra pierwszy set i tak dalej, nie mamy co liczyć na to, że kontuzja cokolwiek zmieni w naszej sytuacji. Takie rozwiązanie wydaje się być logiczne i jak najbardziej sprawiedliwe.

Krecz u bukmachera = zwrot

Gdy jednak gramy na sytuację, która nadal jest sprawą otwartą, a dochodzi do kreczu, wówczas musimy liczyć się z tym, że nasz zakład zostanie rozstrzygnięty jako zwrot. Oznacza to niebranie pod uwagę tego konkretnego spotkania przy rozliczaniu kuponu. Jeżeli wszystkie inne trafimy, wygramy pieniądze, ale bez naliczania pierwotnego kursu za mecz z kreczem.

Zwrot jest przyznawany u wszystkich bukmacherów. W przypadku kontuzji tenisisty inny sposób byłby po prostu krzywdzący. Oczywiście, są sytuacje, w których może to zadziałać na naszą niekorzyść, bo przecież zdarzają się urazy nawet w ostatnich akcjach, gdy rozstrzygnięcie meczu wydaje się już przesądzone.

krecz w tenisie u bukmachera
krecz w tenisie u bukmachera

Krecz w tenisie też może nas uratować. Faworyt przegrywa i nie daje sobie rady z absolutnym debiutantem na turnieju? Przy kreczu nie musimy martwić się o to, że tego typu mecz całkowicie zaprzepaści naszą szansę na dużą wygraną.

A co, gdy mecz jest przerwany… przez pogodę?

Nie zawsze mecz tenisowy jest przerywany ze względu na kontuzję zawodnika. Może się okazać, że plany sportowcom pokrzyżuje pogoda – rzęsisty deszcz czy zadający zmrok nad kortem bez sztucznego oświetlenia. Co w takiej sytuacji robi bukmacher?

Możliwości są dwie: albo uznaje mecz za nierozstrzygnięty i mamy zwrot, albo musimy czekać na kontynuację spotkania. Zazwyczaj ten drugi scenariusz ma miejsce wtedy, gdy wznowienie ma nastąpić w ciagu 24 godzin od rozpoczęcia pojedynku. Oczywiście, trzeba mieć na uwadze, że mogą nastąpić bardziej losowe przypadki, które każdy bukmacher interpretuje nieco inaczej. Zawsze można jednak skorzystać z opcji reklamacji.

Jak STS rozlicza krecz w tenisie?

Bukmacher STS to najpopularniejszy wybór typerów w naszym kraju. Nie ma się co dziwić, że właśnie o krecz w tenisie STS pyta się najwięcej osób. Jak to wygląda na www.STS.pl? W przypadku meczu nierozstrzygniętego następuje zwrot, a gdy mamy już rozstrzygnięte konkretne wydarzenie – rozliczane jest zgodnie z tym, co wydarzyło się na korcie.

Jeżeli chcemy obstawiać mecze w STS, musimy założyć konto na stronie internetowej www.STS.pl. Aktywny kod promocyjny do wpisania przy rejestracji brzmi „BETONLINE„. Dzięki niemu na start otrzymujemy 29 PLN bez depozytu, a więc bez konieczności wpłacania środków na konto typerskie! Dodatkowymi profitami jest do 1200 PLN przy pierwszym przelewie na konto oraz 20 PLN do wykorzystania w STS Betgames.

STS kod promocyjny dla nowych graczy
STS kod promocyjny dla nowych graczy

Fortuna a krecz w tenisie. Co ten bukmacher proponuje swoim graczom?

Po STS to właśnie Fortuna jest najchętniej wybieraną marką typerską w naszym kraju. Jak tutaj ma się sprawa z kreczem? Kiedy wygrywamy zakład przed kontuzją, wszystko odbywa się normalnie. Gdy przegrywamy, także. Kiedy jednak jeszcze pewne zdarzenia nie miały miejsca, następuje zwrot.

Do sprawdzenia jak to wszystko wygląda w praktyce, możemy użyć bezpłatnego konta typerskiego, które rejestruje się na stronie www.eFortuna.pl. Na dobry początek buk proponuje nowym klientom:

  • 20 PLN bez depozytu (kod promocyjny: „BETONLINE„)
  • Do 1000 PLN przy pierwszej wpłacie jako bonus 100%
  • Zakład bez ryzyka w wysokości 100 PLN – na wypadek, gdyby pierwszy kupon nie poszedł po naszej myśli.
Fortuna kod promocyjny
Fortuna kod promocyjny

Krecz w tenisie. Jak rozlicza go Betfan?

Betfan to bukmacher, który można nazwać prawdziwym objawieniem branży. Chociaż na rynku nie działa zbyt długo, ma już rzeszę wielkich fanów. Nie tylko pozwala na obstawianie meczów bez podatku, ale także można u niego grać na wiele bardzo nietypowych zdarzeń.

Jeżeli do tej nie słyszeliśmy o Betfan, a chcielibyśmy to zmienić, możemy dokonać rejestracji na www.Betfan.pl. Założenie konta nie jest niczym trudnym, a na początek przygody typerskiej do zdobycia jest nawet ponad 3000 złotych!

Pakiet Pudziana, od ambasadora marki Mariusza Pudzianowskiego, u bukmachera Betfan to premie za wpłaty środków oraz doładowanie wygranych x10. Kod promocyjny „BETONLINE” to z kolei zakład bez ryzyka do kwoty 100 PLN. Największą zaletą jest to, że w przypadku zwrotu mamy środki od razu dla siebie, bez konieczności wykonywania obrotu.

obstawianie tenisa a krecz
obstawianie tenisa a krecz

Czy rozliczanie wygląda tak samo w przypadku zakładów LIVE?

Każdy współczesny bukmacher oferuje klientom nie tylko obstawianie pre-march, ale także LIVE. W przypadku zakładów na żywo, co oczywiste, plany także może pokrzyżować nam krecz. Co wtedy? Dla wielu typerów to dość kłopotliwa sytuacja, ale jest, na szczęście, proste wyjaśnienie.

Jak podpowiada nam logika, rozstrzygnięcie kreczu nie może różnić się w zakładach przedmeczowych i tych LIVE. Nie ma znaczenia, czy zagraliśmy na coś w trakcie spotkania, czy nie, bo przecież nie mogliśmy przewidzieć kontuzji i jakoś tego wykorzystać. Wyjaśnienie jest zatem dość proste: zawsze rozliczenia wyglądają tak samo. Nie ma znaczenia w jakim dziale obstawiamy i czy robimy to na komputerze, czy w aplikacji mobilnej.

Obstawianie tenisa to nadal dziedzina, która nie dorównuje popularności piłce nożnej, jednak trzeba przyznać, że wśród typujących cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Teraz wiecie już jak rozliczany jest krecz u bukmachera i nie pozostaje wam nic innego, jak sprawdzić to wszystko w praktyce. Możliwości jest mnóstwo, tak samo jak stron do obstawiania.

Wygraliście kiedyś sporo dzięki jakiejś kontuzji zawodnika, a może było zupełnie na odwrót? Czekamy na ciekawe historie i porady dla innych!


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

5 / 5. Ocen: 1

spot_img
Maks
Maks
Od 2014 roku - zawodowy gracz bukmacherski. Wcześniej pracował u zagranicznych bukmacherów, często poza granicami naszego kraju. Interesuje się prawem, związanym z obstawianiem meczów, a także maksymalizowaniem zysków przy możliwie jak najniższym ryzykiem... chociaż czasem lubi zaszaleć nawet za kilka tysięcy złotych! :)

Bukmacherzy online

Bukmacherzy w Polsce